تهاتر کرتین وال و انواع متریال مشابه با واحدهای مسکونی و تجاری

توسط0
568
تهاتر کرتین وال و انواع متریال مشابه با واحدهای مسکونی و تجاری

تهاتر کرتین وال یک دیوار پرده ای  به عنوان دیوار نازک و معمولاً از جنس آلومینیوم تعریف شده است و حاوی مواد پر از شیشه پانل های فلزی یا سنگ نازک است.

قاب بندی به ساختار ساختمان وصل شده است و بار و کف یا سقف ساختمان را نیز به همراه ندارد. با افزایش سطح دیوار، دیوارهای سفارشی با سیستم های استاندارد رقابتی می شوند.

تهاتر کرتین وال یا به اصطلاح شیشه ساختاری به مجموعه ای از قاب شیشه ای اطلاق می شود که بخشی از بار ساختاری توسط خود شیشه به جای یک قاب پشتی گرفته می شود.

مجمع معمولی برای یک آسمان خراش در اکثر حوزه های دارای اقلیم مناسب، دو قطعه شیشه ضخیم است که از هم جدا شده است، توسط یک فضا عایق بندی شده است. به طور معمول اولین چهره داخل با یک پوشش انتخابی طیفی با انرژی کم روکش می شود.

کرتین وال سیستم پرده ای پوششی بیرونی

شرکت توسعه عمران آساک شرق به عنوان مجری نما و پیمانکار با داشتن مهندسان و معماران نمای خشک توانایی اجرای نمای مدرن ساختمان نظیر نمای تهاتر کرتبن وال سرامیک پورسلانی آلومینیوم کامپوزیتاسکای لایت ترلاکوتا استرچ متال تهاتر کرتین وال سیستم پرده ای پوششی بیرونی از یک ساختمان است که در آن دیوارهای بیرونی غیر ساختاری بوده و فقط برای نگه داشتن هوا و سرنشینان مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که دیوار پرده غیر ساختاری است، می توان از مواد سبک ساخته شده، در نتیجه هزینه های ساخت را کاهش می دهد.

تهاتر کرتین وال

تهاتر کرتین وال

مزیت تهاتر کرتین وال

هنگامی که از شیشه به عنوان دیوار پرده استفاده می شود ، مزیت این است که نور طبیعی می تواند به عمق بیشتری در داخل ساختمان نفوذ کند. نمای دیوار پرده ای به غیر از وزن بار مرده خود ، هیچ بار ساختاری از ساختمان را متحمل نمی شود. دیوار از طریق اتصالات در کف یا ستون ساختمان ، بارهای بادی جانبی که بر روی آن اتفاق می افتد را به ساختار اصلی ساختمان منتقل می کند. 

برای مقاومت در برابر نفوذ هوا و آب، جذب نوسانات ناشی از باد و نیروهای لرزه ای که در ساختمان کار می کنند، مقاومت در برابر بارهای باد و پشتیبانی از نیروهای بار مرده خود را طراحی کرده است.

بخش های تشکیل دهنده کرتین وال- تهاتر کرتین وال

سیستم های دیواری پرده معمولاً با اعضای قاب آلومینیومی اکسترود شده طراحی می شوند، اگرچه اولین دیوارهای پرده با قاب های فلزی ساخته شده اند. قاب آلومینیومی به طور معمول با شیشه پوشیده شده است که یک ساختمان معماری دلپذیر و همچنین فوایدی مانند نور روز را فراهم می کند. با این وجود،تأثیر نور بر راحتی بصری و همچنین افزایش گرمای خورشیدی در یک ساختمان، هنگام استفاده از مقادیر زیادی شیشه، قابل کنترلاست. سایر اتصالات رایج عبارتند از: روکش سنگی، پانل های فلزی، لوور و پنجره های قابل استفاده .

تهاتر کرتین وال  با توجه به اینکه الزامات طراحی از قبیل: انبساط حرارتی و انقباض را دارند، با سیستم های فروشگاه تفاوت دارد. نوسان ساختمان و حرکت؛ انحراف آب؛ راندمان حرارتی برای گرمایشی، سرمایش و روشنایی مقرون به صرفه در ساختمان.

طیف گسترده ای از پانل های تزئینی احتمالی برای سیستم های تهاتر کرتین وال  وجود دارد :
  • شیشه بینایی (که ممکن است دوجداره یا سه لایه باشد، ممکن است
  • شامل روکشهای کم الکترونیکی ، روکشهای بازتابنده و غیره باشد).
  • شیشه اسپنددرل (بدون دید)
  • آلومینیوم یا فلزات دیگر
  • روکش سنگی یا آجری
  • ترااکوتا
  • پلاستیک تقویت شده با فیبر (FRP).
فواید تهاتر کرتین وال

هدف اصلی استنفاده از کرتین وال محافظت از فضای داخلی ساختمان در برابر پدیده های طبیعی بیرونی مانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، تغییر دما، زلزله، باران و باد است.

این محافظت را می توان به دو دسته اصلی یعنی ایمنی ساختاری و کنترل محیط زیست داخلی از هم تفکیک کرد تا حدودی متداول ترین نوع لعاب، شیشه می تواند تقریباً نامتناهی از رنگ، ضخامت و کدورت باشد.برای ساخت و ساز تجاری، دو ضخامت متداول شیشه های عایق 1/4 اینچ (6 میلی متر) و 1 اینچ (25 میلی متر) است.

Curtain Wall Cleaner
تهاتر کرتین وال

نمای فروشگاه معمولاً دارای لعاب وسط است و خود تخلیه نمی شود. دیوار پرده: به معنای ابتدایی ترین اصطلاح ، دیوار پرده هر دیوار بیرونی بدون بار است که آویزان (مانند پرده) از صفحات کف است. دیوار پرده به طور معمول دارای چندین طبقه است و معمولاً جلوی آن است تهاتر کرتین وال روشی اقتصادی برای تهیه نمای لعاب دار به ساختمان است. این اجازه می دهد تا واحدهای شیشه ای عایق مدرن کنترل دمای داخلی را کنترل کنند در حالی که اجازه می دهد نور طبیعی به عمق داخل ساختمان نفوذ کند شیشه اسپنددرل یکی از این گزینه هاست.

بر خلاف شیشه دید ، که به معنای شفاف است، شیشه های اسپندلر به گونه ای مات ساخته شده اند تا بتوانند ویژگی های بین کف یک ساختمان از جمله دریچه ها ، سیمها ، انتهای دال و تجهیزات مکانیکی را مخفی کنند.

تهاتر کرتین وال

تفاوت بین کرتین وال و روکش فلزی

روکش پوششی پوششی یا روکش روی سازه ای است که برای محافظت از خاصیت محیطی از جمله شرایطسخت آب و هوایی در محل ساخته شده است. … تهاتر کرتین وال یک تغییر زیبایی در قسمت بیرونی ساختمان است.ما احساس می کنیم که درگیر در یک صنعت هستیم که روزانه ما را به چالش می کشد تا بتواند عملکرد ، طراحی و خدمات بهتر را بهبود ببخشد و ، از طریق پروژه های معماری ، اطمینان می دهد که این انتظارات عملکردهای روزمره ما را هدایت می کند.

یکی از بارزترین روندهای چند سال اخیر در املاک و مستغلات ، استفاده از نما های شیشه ای بوده است. متروهای هند امروزه مملو از ساختمانهای مرتفع با خانه های شیشه ای و زیبا با نمای شیشه ای است.

توسعه دهندگان و معماران کرتین وال (نمای شیشه ای)

را به عنوان یكی از گزینه های برتر در نظر می گیرند زیرا نمای بی نظیری از اطراف را به امكان می دهد. با این حال ، شیشه ای بسیار بیشتر از آن وجود دارد. یکی از دلایلی که سازندگان و معماران شیشه را ترجیح می دهند این است که باعث کاهش وزن روی پایه می شود و از این رو باعث می شود ساختمان نسبت به ساخت دیوارها سبک تر شود. علاوه بر این ، شیشه باعث می شود منطقه به مراتب جادارتر ، گسترده تر به نظر برسد و با ویندوزهای طولانی و روشنایی حس یک عامل احساس خوب ایجاد کند. از هدر رفتن خارجی جلوگیری می کند.

استفاده از نوع مناسب شیشه مصرف انرژی را کاهش می دهد

شیشه نیز در هزینه های نگهداری بسیار کم است. تمیز کردن مناسب ماهانه همان چیزی است که به آن نیاز دارد.

با این حال ، کار خوب بسیار مهم است. برای تعیین نوع مناسب پاک کننده ها باید دقت کرد زیرا اسیدهای خاصی که توسط تمیز کننده های سنگ تراشی معمولی استفاده می شوند می توانند سطح شیشه را حل کنند و به طور دائمی به آن آسیب رسانند.

آنچه مردم فراموش می کنند این است که نمای شیشه باید به گونه ای طراحی شود که بتواند گرما و جریان صوتی را به حداقل برساند.

یک سؤال بسیار مهمی که امروز بوجود می آید ، دوست داشتن محیط زیست چنین شیشه ای است. شیشه سطح بالایی از تشعشعات خورشیدی را تولید می کند که به نوبه خود گرما را به دام می اندازد و دما را بالا می برد.

تهاتر کرتین وال

این جلوه خانه سبز ایجاد می کند ، بنابراین منجر به تهویه مطبوع و بالا رفتن
تهاتر کرتین وال
تهاتر کرتین وال

صورتحساب های انرژی می شود. مشکل دیگر این است که پرندگان به دلیل بازتاب شیشه ، جهت خود را از دست می دهند و خود را مجروح می کنند. عامل دیگری که باید در نظر بگیرید کنترل سطح صوتی است. انتقال آسان سر و صدا از طریق نما وجود دارد. از این رو ، نویز جاده ،ساخت موازی و مواردی از این دست باعث اختلال در سرنشینان ساختمان می شود.

راه حل این امر اینست که اکنون انواع مختلفی از عینک در دسترس استکه عایق مناسبی دارند

تا از گرما و صدا جلوگیری شود. انتخاب های مختلفی از شیشه وجود دارد که می تواند ساختمان شما را سازگار با محیط زیست کند. شیشه چند لایه ، شیشه خو ، شیشه پوشش داده شده؛ عینک های جنس بعدی و غیره اشکال مختلفی دارند که به راحتی در دسترس هستند و همچنین سازگار با محیط زیست هستند.

شرکت توسعه عمران اساک شرق در زمینه  تامین و اجرای نمای ساختمان تهاتر کرتین وال فعال می باشد.جهت کسب مشاوره در این زمینه با کارشناسان فنی شرکت توسعه عمران آساک شرق در تماس باشید.

تماس با ما

54321
(4 votes. Average 3 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما