سرمایه گذاری و مشارکت ها

سرمایه گذاری و مشارکت ها دپارتمانی دیگر از شرکت توسعه عمران آساک می باشد. شرکت در دپارتمان سرمایه گذاری و مشارکت ها سعی می نماید در قالب قرارداد و کارگزاری، خدمات خود را در سه بخش ذیل ارائه می نماید:

برای عضویت در اینستاگرام کلیک کنید
  • جلب سرمایه گذار و شریک سازنده
  • معرفی فرصت های سرمایه گذاری و املاک مشارکتی
  • تأمین مالی پروژه
هر یک از خدمات فوق به طور مفصل در مقالات مرتبط توضیح داده شده اند. اما به بخشی از کلیات به شرح ذیل می پردازیم:

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات امری بسیار پیچیده و تخصصی است. و مشارکت ها در بخش پروژه های ساختمانی موضوعی با ظرافت و دقت نظر کارشناسی است. موقعیت سرمایه گذاری باید برای سرمایه گذار یک فرصا تلقی گردد. اصلاً سرمایه گذاری بر مبنای کشف فرصت هاست.

سرمایه گذاری و مشارکت ها

سرمایه گذاری بش املاک نیز که عموماً به شکل قرارداد مشارکت در ساخت اقتصاد دارد و نیاز به تحقیق و مطالعات اقتصادی دارد.

مطالعات اقتصادی با هدف ارائه طرح توجیه سرمایه گذاری باید بازار محور و مبتنی بر شناخت نیاز مصرف کننده باشد نه علایق و سلایق شخصی و نگاه های سنتی به موضوع مشارکت و سرمایه گذاری.

جلب سرمایه گذار داخلی

سرمایه گذاری در بخش ساختمان هر چند پرسود است اما ظرافت ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد. این واحد ضمن مشاوره سرمایه گذاری، پس از تهیه پکیج اقتصادی و طرح توجیهی از پروژه ها در هر مرحله ای که باشند اقدام به جذب سرمایه گذار و شریک یا فروش در سطح کلان پروژه می نماید.

فراموش نگردد که سرمایه گذاران حقیقی دارای سلایق و علایق مختلفی هستند، سرمایه گذاران حقوقی نیزعمدتاً طبق استراتژی تعریف شده در کمیسیون های ذیربط خویش عمل می نمایند که می تواند شامل گردشگری، مسکونی، تجاری، اداری، خدماتی، اقامتی، آموزشی و بعضاً مختلط باشند.

ارتباط دائم و همکاری مستمر میان شرکت با سرمایه گذاران کلان و بنگاه های اقتصادی همچنین برخورداری از اطلاعات به روز شهرسازی و سیاست های کلان شهری این شرکت را قادر ساخته که بتواند ضمن ارائه مشاوره علمی و موثر، به سادگی اقدام به جذب سرمایه گذاران برای بسته های پیشنهادی سرمایه گذاری نماید.

به کمک بازاریابی خصوصی و به عبارتی معرفی بسته های پیشنهادی سرمایه گذاری به بنگاه های حقیقی و حقوقی به سهولت می‌توان سرمایه گذاران را ترغیب و تشویق به ورود به این عرصه کرد.

بدیهی است،در صورتی که بدین روش موفقیت مورد نظر حاصل نشد، می توان به شکل فراخوان عمومی “مشارکت در ساخت و اجرا”، “سهام پروژه”، “پیش فروش طبقاتی”، ” پیش فروش گروهی” و روش‌های مشابه، پروژه را پس از تعیین مخاطبین و بازار هدف به طور عمومی عرضه نمود.

البته، معمولاً در صورت دارا بودن توجیه اقتصادی، معرفی پروژه ها در مرحله بازاریابی خصوصی و بدون تبلیغات عمومی، منجر به جذب سرمایه گذار و یا شریک می گردند و دیگر نیازی به هزینه های گزاف برای بازاریابی عمومی نیست.

سرمایه گذاری و مشارکت ها

جلب سرمایه گذار خارجی

پیرو بیانیه لوزان سوئیس و توافقات  متعاقب آن و بالاخره برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) ، شرکت برآن شد دپارتمان خارجی را که سال‌ها انتظار ایجاد آن را داشت با توجه به فرصت های پیش رو راه اندازی نماید.

از اینرو; شرکت جلساتی را با سازمانهای ذیربط برقرار نموده; تا بتواند توانمندی خویش را برای جلب سرمایه های خارج از کشور در صنعت ساخت و ساز به کار گیرد که می تواند شامل سرمایه های خرد و کلان ایرانیان مقیم خارج، شرکت های چند ملیتی و هلدینگ‌های عمران و مسکن باشد.

به هرحال مدیریت در حال برنامه ریزی; سازماندهی و چیدمان نیروهای متخصص جهت عملیاتی کردن این واحد می‌باشد; و از نیرو‌های کارآزموده در این فن که تجربه رایزنی باشد سرمایه گذاران خارجی دارند; دعوت به همکاری می‌نماید.

بخشی از خدمات دپارتمان سرمایه گذاری و مشارکت های کلان به شرح ذیل می باشد :

  •  1- تهیه بسته های سرمایه گذاری          
  • 2- تحقیقات بازار               
  • 3- تهیه امکان سنجی 
  • 4- مطالعات فرصت                              
  • 5- شناسایی و معرفی موقعیت های سرمایه گذاری