مشاوره و بازاریابی فروش ملک 1402

توسط0
132
مشاوره و بازاریابی فروش ملک 1402

مشاوره و بازاریابی فروش ملک

چه تبلیغاتی برای یک مشاور املاک مناسب است ؟

چگونه برای ملک مشتری پیدا کنیم ؟

بازاریابی اینترنتی املاک چگونه است ؟

چگونه می توانیم مطمئن شویم که تبلیغاتی که انجام می دهیم موثر بوده است ؟

برای پاسخ به تمام این سوالات باید با اصول بازاریابی املاک و روش های بازاریابی املاک آشنا باشید .

شرکت توسعه عمران آساک تامین جز شرکت های کارکشته درزمینه مشاوره  و بازاریابی املاک است . می توانید با در ارتباط بودن با ما در مورد فروش املاک خود در حوزه های مختلف از بهترین های این زمینه مشاوره بگیرید .

در این مقاله ابتدا شما را با اصول و مبانی بازاریابی املاک آشنا می کنیم ، سپس اصول سنجش اثربخشی روش های بازاریابی را بیان می کنیم و سپس روش های مختلف بازاریابی املاک را از روش های سنتی تا روش های نوین بازاریابی ( مانند روش های اینترنتی بازاریابی املاک و مستغلات ) را توضیح می دهیم . بازاریابی املاک  .

مشاوره و بازاریابی املاک چیست ؟

بازاریابی املاک مجموعه ای از تلاش ها ، ارتباطات و فرآیندهایی است که به منظور ارائه خدمات به مشتریان املاک انجام می شود و هدف آن افزایش مشتریان و افزایش درآمدزایی است .

اگرچه این تعریف از بازاریابی کاملاً علمی و اصولی است ، اما برای مشاوران املاک و مدیران املاک کاربردی نیست . زیرا در این تعریف مشخص نشده است که برای افزایش مشتریان و افزایش درآمد چه مجموعه ای از تلاش ها و چه فرآیندهایی باید انجام شود .

در ادامه مراحل مختلف بازاریابی را توضیح می دهیم تا تعریفی که ارائه کردیم واضح تر و کاربردی تر شود . اگر به مراجع مختلفی که در رابطه با بازاریابی وجود دارد مراجعه کنید ، با مراحل مختلفی برای بازاریابی مواجه خواهید شد .

مراحل مختلف بازاریابی املاک و مستغلات

در این مقاله سعی داریم از نظر آکادمیک فاصله بگیریم و این آموزش ها را با توجه به نیاز بازار املاک ارائه کنیم . بنابراین ، ما مراحل بازاریابی املاک و مستغلات را به شرح زیر دسته بندی می کنیم :

مرحله اول بازاریابی املاک و مستغلات : آگاهی از برند

مرحله دوم بازاریابی املاک و مستغلات : توجه

مرحله سوم بازاریابی املاک و مستغلات : جذب مشتری

مرحله چهارم بازاریابی املاک و مستغلات : حفظ مشتری

در ادامه هر یک از مراحل را به اختصار توضیح می دهیم . اما قبل از توضیح این فازها ، اهمیت دانستن این فازها را برای شما توضیح می دهیم .

بلافاصله اینجا کلیک نمایید و با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره و بازاریابی فروش ملک

وقتی مراحل مختلف بازاریابی املاک و مستغلات را بشناسید ، بهتر می توانید تشخیص دهید که هر یک از اقدامات بازاریابی شما کدام مرحله را پوشش می دهد .

بنابراین ، اگر از برخی اقدامات خود به نتیجه مطلوب نرسیدید ، می توانید بررسی کنید که کدام یک از مراحل را به درستی انجام نداده اید .

علاوه بر این ، دانستن هر یک از مراحل به شما کمک می کند تا انتظاری واقع بینانه از نتیجه مطلوب اقدامات بازاریابی خود داشته باشید .

به عنوان مثال ، وقتی مراحل مختلف بازاریابی املاک را به درستی بشناسید ، می‌دانید که اگر از بیلبوردها یا تراکت‌ها برای تبلیغ املاک خود استفاده کنید ، باید منتظر چه نتایجی باشید .

متوجه خواهید شد که آیا الان زمان مناسبی برای تبلیغات محیطی است یا خیر . هدف از حضور خود به عنوان مشاور املاک یا آژانس املاک در فضای مجازی و اینکه چه نتایجی می توانید از آن داشته باشید را درک می کنید .

مرحله اول بازاریابی املاک و مستغلات : آگاهی از برند

شناخت و معرفی برند مانند روشن کردن چراغ در یک اتاق تاریک است . نوری که باعث می شود مشتری ما را ببیند .

بازاریابی املاک و مستغلات بسیار شبیه ایجاد دوستی با شخص دیگری است . بنابراین ، مراحل بازاریابی املاک را می توان با استفاده از مثالی از برقراری دوستی بین دو نفر (به ویژه دو نفر از جنس مخالف) توضیح داد .

فرض کنید در یک مهمانی هستید و یک خانم/آقا توجه شما را جلب می کند . اولین قدم منطقی برای ایجاد یک دوستی چیست ؟ البته برای موفقیت در برقراری رابطه دوستانه ابتدا باید خود را به نحوی به فرد مورد نظر معرفی کنید .

شما می توانید خود را مستقیم یا غیر مستقیم معرفی کنید . شما می توانید راه های مختلفی را برای معرفی خود به فرد مورد نظر انتخاب کنید . اما بدیهی است که ابتدا باید خود را به شخص مورد نظر معرفی کنید .

در حرفه املاک هم همینطور است . برای موفقیت در بازاریابی املاک ، ابتدا باید با استفاده از روش های مختلف بازاریابی املاک ، خود را به مشتری معرفی کنید .

اگر انتظار دارید در اولین قدم بازاریابی به نتیجه نهایی برسید ، مثل این است که انتظار داشته باشید در یک مهمانی با یک خانم یا آقای محترم آشنا شوید و در اولین تجربه برخورد به یک رابطه صمیمی برسید . قطعا این اتفاق نمی افتد . رسیدن به نتیجه نهایی نیازمند مراحل خاصی است .

مشاوره و بازاریابی فروش ملک

احتمالا این سوال برای شما پیش آمده که چگونه باید خود را به مشتری معرفی کنیم ؟ فاز دوم بازاریابی املاک و مستغلات به این موضوع می پردازد .

مرحله دوم بازاریابی املاک و مستغلات : توجه

گفتیم در مرحله اول باید خودتان را معرفی کنید . اما کیفیت و نحوه این معرفی می تواند شما را به فاز دوم بازاریابی املاک برساند و یک قدم به نتیجه دلخواه نزدیکتر کند .

می توانید مقدمه را به گونه ای انجام دهید که برای مخاطب جذاب باشد . برای ایجاد جذابیت چه کنیم ؟ باز هم از ملاقات با خانم و آقا و ایجاد رابطه دوستانه استفاده می کنیم .

وقتی با او ملاقات می کنید در مورد خودش چه می گوید ؟ چگونه خود را معرفی می کنید ؟ قطعا اگر طرف مقابل را نمی شناسید ، پاسخ درستی برای این سوالات ندارید . در نتیجه یک فرد باهوش قبل از معرفی خود با طرف مقابل آشنا می شود .

فرض کنید او متوجه می شود که فردی که به دنبالش هستید علاقه مند به مطالعه ، تماشای فیلم یا سرمایه گذاری است . پس طبیعتاً باید در مورد کتاب هایی که برایتان جالب هستند یا فیلم های روز یا شرایط بازار با او صحبت کنید . به این ترتیب قدم دوم که جلب توجه است را با موفقیت برداشته اید .

شما باید همین کار را در املاک و مستغلات انجام دهید . باید به این فکر کنید که چگونه می توانید توجه مشتری را به خود جلب کنید . برای اینکه بتوانید در جلب توجه مشتری موفق باشید ، باید مواردی را که برای مشتری مهم است ، بدانید .

در املاک و مستغلات ، این موارد همیشه ثابت نیستند . مواردی که در بازار املاک می تواند توجه مشتری را به خود جلب کند بسته به شرایط بازار ، حوزه فعالیت شما و … متفاوت است ، به عنوان مثال در دوران رکود بازار ملک ، سرعت یافتن خریدار ممکن است نکته ای باشد که توجه مالک را به شما جلب می کند .

جلب توجه مشتری قدم مهمی است ، اگر آن را انجام ندهید در جلب مشتری با مشکل مواجه خواهید شد . مرحله سوم بازاریابی املاک و مستغلات به مرحله سوم یعنی جذب مشتری می پردازد .

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

پیج اینستاگرام

مرحله سوم بازاریابی املاک و مستغلات: جذب مشتری

پس از جلب توجه مشتری باید بتوانیم او را جذب کنیم .

مرحله جذب یا جذب مشتری مرحله ای است که ما را به مقصد نهایی می رساند . مستقیم برویم سراغ مثال رابطه دوستانه خانم و آقا . فرض کنید خود را به فرد مورد نظر معرفی کرده اید و توانسته اید نظر او را جلب کنید .

قدم بعدی چیست ؟ ایجاد راه و دلیلی برای ادامه ارتباط . در مثالی که زدیم ، با تبادل اعداد این اتفاق می افتد . افراد باهوش در مرحله قبل (ایجاد جذابیت) به گونه ای عمل می کنند که طرف مقابل با آنها تماس می گیرد .

در املاک هم همینطور است . پس از معرفی خود و جلب توجه مشتری ، باید او را جذب کنید . اما چگونه در کسب و کار املاک و مستغلات مشتری جذب کنیم ؟

اگر مشتریان املاک را خیلی کلی به خریدار و فروشنده تقسیم کنیم ، زمانی خریدار را جذب کرده ایم که خریدار به ما گفته باشد که چه می خواهد و ملکی که می خواهد و ما اطلاعات او را به عنوان درخواست کننده ثبت کنیم .

در مورد فروشنده ، «جاذبه» زمانی اتفاق می افتد که بتوانیم ملک او را بایگانی کنیم . البته اگر بتوانیم پرونده مشتری را در انحصار خود درآوریم قطعا در مرحله جذب موفقیت بیشتری خواهیم داشت .

مرحله چهارم بازاریابی املاک و مستغلات : حفظ مشتری

فرض کنید خود را به فرد مورد نظر معرفی کرده اید ، توجه او را به خود جلب کرده اید و با گرفتن شماره او یا دادن شماره خود موفق شده اید با او ارتباط برقرار کنید . قطعا در این مرحله باید سعی کنید این رابطه را ادامه دهید .

در بازاریابی به این مرحله حفظ مشتری می گویند . البته حرفه املاک با بسیاری از مشاغل دیگر متفاوت است . حفظ مشتری در حرفه املاک و مستغلات شباهت زیادی به حفظ مشتری در سایر مشاغل ندارد .

در بسیاری از کسب و کارها مانند شیرینی فروشی ، فروش موبایل و … ممکن است هر مشتری بارها از شما خرید کند . اما در املاک و مستغلات ، هر مشتری ممکن است تنها یک بار در طول عمر خود از شما خرید کند . بنابراین چگونه می توانید حفظ مشتری را در حرفه املاک و مستغلات تفسیر کنید ؟

برای تفسیر صحیح مرحله حفظ مشتری ، مشتریان املاک باید به دو دسته تقسیم شوند :

مصرف کننده ای که احتمالاً فقط یک بار با او تجارت می کنیم .

سازنده یا سرمایه گذار که می توان بارها با او برخورد کرد .

حفظ مشتری نسبت به مصرف کننده در حرفه املاک معادل حفظ رضایت و اعتماد مشتری تا آخرین مرحله معامله است . چرا این مهم است ؟ زیرا هر مشتری راضی می تواند تبلیغ کننده یا آژانس املاک شما باشد .

به عنوان یک توسعه دهنده یا سرمایه گذار ، حفظ مشتری مهمترین کاری است که باید انجام دهید . زیرا با حفظ یک توسعه دهنده یا سرمایه گذار می توانید معاملات و درآمد قابل توجهی برای خود ایجاد کنید .

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما