کارگزاری فروش زمین 1402

توسط0
396
کارگزاری فروش زمین 1402

کارگزاری فروش زمین

آیا در مورد کارگزاری فروش زمین چیزی شنیده اید ؟

آیا می دانید کارگزار فروش زمین کیست و چه وظایفی دارد ؟

آیا می دانید قرارداد کارگزاری فروش زمین چگونه تنظیم می شود ؟

برای یافتن پاسخ سوالات خود در زمینه کارگزاری فروش زمین این مقاله می تواند برای شما مفید باشد .

اکنون که شرایط قیمت زمین بسیار متفاوت است ، همه به دنبال سود بیشتر هستند . مردم می خواهند زمین های خود را با ارزش تر و گران تر بفروشند . خریداران نیز می خواهند زمین خود را ارزان تر بخرند . آنها می خواهند دریافت پول را به راحتی تجربه کنند .

در اینجا قرارداد کارگزاری فروش زمین یا خرید زمین اهمیت پیدا می کند . همه افراد تجربه خرید و فروش زمین را ندارند . در چنین موقعیتی به کسی مراجعه می کنند تا آنها را راهنمایی کند . شخصی که این کار را انجام می دهد و مسئولیت بازاریابی و معامله شما را بر عهده می گیرد ، کارگزار زمین نامیده می شود .

بدون شک دانش و اطلاعات تخصصی در زمینه زمین نیاز به تجربه و تجربه کاری در این زمینه دارد . اگر فردی هستید که تجربه چندانی در خرید و فروش و معاملات زمینی ندارید ، باید از افراد مجرب در این زمینه بخواهید که به شما مشاوره و راهنمایی کنند . علاوه بر این ، ما به طور کلی می توانیم از شخصی بخواهیم زمین مورد نظر شما را بفروشد یا زمینی را با شرایطی که می خواهید بخرید معرفی کند .

شرکت توسعه عمران آساک تامین از معدود شرکت هایی است که هم در حوزه ساخت و تهاتر در زمین فعالیت دارد هم در زمینه کارگزاری فروش زمین و خرید آن .

کارگزار کیست؟

کارگزار شخص یا سازمانی است که رابطه لازم را بین خریدار و فروشنده برقرار می کند و در ازای آن کارمزدی (هزینه کمیسیون) دریافت می کند .

به طور کلی کارگزار با توجه به مسئولیت قبلی که خریدار و فروشنده به او محول کرده اند ، یک سری فعالیت های لازم را بین خریدار و فروشنده انجام می دهد تا موضوع معامله و هزینه های اصلی و جانبی آن به وضوح رد و بدل شود . و شرایط امن را برای این معامله فراهم کنند .

انواع کارگزار

با توجه به تعریفی که در بالا برای کارگزار آمده مشخص می شود که با توجه به هر بازاری ، کارگزاران اختصاصی برای آن وجود دارد . مثلا :

کارگزار اوراق بهادار

کارگزار انتشارات

کارگزار ملک

بلافاصله اینجا کلیک نمایید و با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره کارگزاری فروش زمین

کارگزار زمین

عامل فروش زمین ، شخص یا سازمانی است که ارتباط لازم را بین طرفین به منظور حفظ منافع خریدار یا فروشنده در فرآیند خرید و فروش زمین ایجاد می کند .

با توجه به مسئولیت قبلی که خریدار و فروشنده محول کرده اند ، مشاور زمین یک سری فعالیت های لازم را بین خریدار و فروشنده انجام می دهد تا موضوع معامله و هزینه های اصلی و جانبی آن به وضوح رد و بدل شود .

در ایران ، شرکت های کارگزاری زمینی که در حال حاضر در زمینه معاملات زمینی فعالیت می کنند ، در واقع نمونه های ساده تری از کارگزاری زمین هستند .

چرا کارگزاران فروش ؟

این رابط های حرفه ای به عنوان واسطه بین تولید کنندگان و مشتریان عمل می کنند . آنها به مشتریان کمک می کنند تا با ارزیابی پیشنهادات سازنده ، تعیین کنند که چه تجهیزات یا موادی برای کارشان بهترین است ، در حالی که به تولیدکنندگان بینش صنعت را در مورد اینکه چگونه محصولات آنها می توانند بهتر نیازهای مشتری را برآورده کنند ، ارائه می دهند .

این مشاغل تخصصی به متخصصانی نیاز دارند که هر دو طرف پروژه های مهندسی عمران را درک کنند : شرکت ها چگونه محصولات خود را بازاریابی می کنند و مهندسان عمران چگونه از آنها در سایت های ساختمانی استفاده می کنند . با این حال ، قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک مهندس فروش در نظر گرفته شوید ، اطلاعات پیش زمینه ای وجود دارد که باید بدانید .

بیشتر آنها در علوم و ریاضیات تخصص دارند . مهندسی عمران نیازمند محاسبات و طراحی های پیچیده زیادی است که تعداد کمی از مشاغل دیگر انجام می دهند . به طور خاص ، آنها به طور کلی دارای مدرک مهندسی عمران یا مدیریت بازرگانی با تاکید بر مدیریت هستند . تخصص فنی یک الزام سختگیرانه نیست ، اما مطمئناً زمانی که زمان بحث در مورد تحولات محصول جدید با تولید کنندگان یا توانایی ها در هنگام توضیح الزامات به پیمانکاران فرا می رسد ، کمک می کند .

کارگزاری فروش زمین

اصولاً مشاوران و کارگزاران زمین به 4 دسته تقسیم می شوند:

  • کارگزاران فروش :

این دسته از افراد در واقع نمایندگان فروش افرادی هستند که می خواهند زمین یا زمین های خود را بفروشند یا اجاره دهند . نمایندگی های فروش همواره تعداد زیادی خرید و فروش و اجاره زمین را در مجموعه اسناد خود دارند .

  • کارگزاران خرید :

نمایندگان و کارگزاران خرید در کارگزاری زمین به خریداران کمک می کنند تا زمین یا زمین هایی بخرند . وظیفه این دسته از افراد توضیح جزئیات یک زمین و تأثیری است که ویژگی های مختلف زمین بر قیمت آن برای مشتری می گذارد .

  • کارگزاران دو طرفه :

در چنین مواردی کارگزار مورد نظر در یک معامله باید نمایندگی کارگزاری را به دو طرف بدهد تا معامله منصفانه باشد . قوانین گوناگونی در کشورهای جهان برای این مشاور یا کارگزار بیان شده است که از حوصله این مقاله خارج است . نمونه کارگزاری دو طرفه زمانی است که کارگزار یک کارگزاری زمینی را برای فروش و کارگزار دیگری از همان کارگزاری خریدار را که قصد خرید آن را دارد معرفی می کند . در چنین مورد هایی می توان گفت که وکالت دو طرفه ، در یک کارگزاری اتفاق افتاده است .

  • کارگزاران معاملات :

معمولاً این دسته از افراد هیچ گونه تعهد محرمانه ای در قبال فرد ندارند و نماینده خریدار یا فروشنده نیستند . اما هم به خریدار و هم به فروشنده کمک می کنند تا معامله ای منصفانه و سودآور در کارگزاری زمین داشته باشند . کارگزاران معاملات ، سند های قانونی را تهیه و صحت آنها را بررسی می کنند تا توافق نامه ای که بین خریدار و فروشنده نوشته شده قانونی باشد و در این بین به کسی آسیب نرسد .

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

پیج اینستاگرام

کلام آخر :

همانطور که اشاره کردیم ، افراد حقیقی و حقوقی که به طور مستمر به خرید و فروش زمین مشغول هستند ، روزانه قراردادهای متعددی را تنظیم و امضا می کنند .

بسیاری از این شرکت ها از افراد حرفه ای و با تجربه استفاده می کنند که دارای مهارت هایی مانند اطلاعات کافی و مناسب در زمینه خرید و فروش زمین ، موارد مطرح در زمینه عمران مانند نوع خاک زمین نسبت به نوع کاربری آن و…، امکان مذاکره با مالک و خریداران و … می باشند .

بنابراین این افراد برای پیشبرد اهداف خود و کسب بیشترین سود از کسب و کار خود همواره با کارگزاران در ارتباط هستند و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند .

در این میان ، افرادی هم هستند که خرید و فروش زمین را شغل نمی دانند ، بلکه گاه به صورت موردی و برای منافع شخصی قصد خرید یا فروش زمین را دارند .

بنابراین می دانیم که اکثر افرادی اعم از حقیقی و حقوقی که قصد استفاده از کارگزاران ذی صلاح را دارند از کلیه حقوق و وظایف خود اطلاع لازم را ندارند و در نتیجه در تهیه یا تنظیم متن قرارداد کارگزاری برای فروش یا خرید زمین ، آنها باید مراقب باشند .

بنابراین به نظر می رسد با توجه به تخصصی و حقوقی بودن موضوع کارگزاری و تنظیم نمونه قرارداد کارگزاری زمین ، هر کارفرما یا افرادی که قصد تعامل با کارگزاران را دارند باید با متخصص یا مشاور حقوقی در این زمینه مشورت کنند .

پیشنهاد ما به شما در وهله اول ارتباط با متخصصین و کارگزاران حرفه ای ما در این زمینه است و در ادامه با توجه به تصمیم شما ، تنظیم قرارداد کارگزاری خرید یا فروش زمین برای شما باشد .

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما