تهاتر آسفالت و اجرا آسفالت به صورت تهاتری

توسط0
713
تهاتر آسفالت و اجرا آسفالت به صورت تهاتری

یکی از موضوعاتی که در سال ها اخیر توجه بسیاری از پیمانکاران عملیات ساختمانی را به خود جلب کرده است استفاده از عمل تهاتر برای تهیه مواد و مصالح مورد نیاز می باشد. در این عمل افراد مواد و مصالح مورد نیاز خود را دریافت کرده و در مقابل یک واحد آپارتمان به صورت توافقی داده میشود. امروزه در عملیات اجرای آسفالت نیز به طور مکرر از عمل تهاتر استفاده میشود. در این مقاله قصد بررسی عملیات تهاتر آسفالت را داریم.

تهاتر آسفالت

عملیات تهاتر امروزه به عنوان یکی از مهم ترین مسائل در عملیات ساخت و ساز شناخته میشود که علت رواج و استفاده از آن، کمبود وجه نقد و نقدینگی می باشد. استفاده از تهاتر در عملیات مربوط به ساخت و ساز امروزه به رونق بازار مسکن کمک کرده و بسیار در آن تاثیر گذار بوده است.

آسفالت مخلوطی از بتن سنتی می باشد که توسط پیمانکاران بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. معمولا این ماده از ترکیب مجموعه ای سبک مانند پرلیت، ورمیکولیت یا استرفیوم تشکیل گردیده است. هدف از استفاده از این مواد کاهش وزن کلی می باشد.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

ساخت و اجرای آسفالت (تهاتر آسفالت)

عملیات آسفالت کاری گرم و سرد معمولا توسط شرکت های پیمانکای مختلف انجام میشود که بهترین نوع پوشش برای جاده های ماشین رو شناخته میشود. و از ویژگی های بارز آن داشتن مقاومت بالا در برابر تمام عوامل محیطی است. در ساخت آسفالت معمولا موادی از جمله شن، ماسه و قیر به کار میرود.

یکی از ویژگی های اسفالت که منجر به استفاده از آن در ساخت راه و جاده شده است، برخورداری آن از چسبندگی بالا می باشد. البته توجه کنید تنها کاربرد آسفالت استفاده در ساخت جاده و راه بوده و کاربرد دیگری ندارد. آسفالت کاری چند مرحله مختلف را شامل می شود که اجرای هرکدام نیازمند افراد متخصص و دقت بالا می باشد. اما یکی از مهم ترین نکاتی که در انجام آسفالت کاری باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از آسفالت هایی با کیفیت بالا می باشد.

تهاتر بتن آسفالتی

چرا که در صورت استفاده از آسفالت بی کیفیت مشکلات بسیاری در مراحل اجرای آسفالت به وجود خواهد آمد. از دیگر موارد مورد توجه، استفاده از ماشین آلات مناسب میباشد تا آسفالت به خوبی روی آن بچسبد. از این رو در انتخاب بهترین نوع آسفالت دقت کنید. شرکت های پیمانکای همچنین میتوانند از عمل تهاتر برای دریافت آسفالت مورد نیاز خود در قبال واگذاری زمین، آپارتمان و … استفاده کنند.

آگاهی از قیمت و چگونگی خرید آسفالت

یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت آسفالت تاثیر گذار است، کیفیت آن می باشد که در بالا نیز اشاره کردیم از اهمیت بالایی برخوردار است. طبیعتا هرچه آسفالتی با کیفیت تر باشد قیمت اجرای آسفالت آن نیز بیشتر است. البته توجه کنید عوامل بسیار دیگری نیز در قیمت آسفالت تاثیر گذار است که از جمله آن مقدار آسفالت مورد نیاز در اجرای پروژه مورد نظر است.

همچنین نوع محلی که قرار است آسفالت کاری در آن انجام گیرد، از اهمیت بالایی در این راستا برخوردار است. چرا که طبیعتا اجرا آسفالت در مناطقی که دارای شرایط نامساعدی هستند به هزینه بیشتری نیاز میشود. بسیاری عوامل دیگر مانند قیرپاشی، اجرای جدول کشی و .. از عوامل تاثیرگذار بر قیمت می باشد.

اما خرید آسفالت به چه نکاتی وابسته است؟ خرید آسفالت وابسته به توانایی تشخیص آسفالت با کیفیت از بی کیفیت می باشد. در صورتی که فرد برای خرید آسفالت شناخت و دانش کافی نداشته باشد باید اینکار را به شرکت ها و افراد مجرب واگذار کند. بسیاری از شرکت های فروش آسفالت خدمات مشاوره ای ارائه داده و در خرید آسفالت با کیفیت به شما کمک میکند.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
تجهیزات مورد نیاز درعملیات آسفالت کاری

اجرای عملیات آسفالت کاری نیازمند ابزار و تجهیزات مخصوص به خود می باشد. از این تجهیزات در تمامی مراحل از جمله مرحله اجرای فرآیند، پخش، تراکم و ساخت مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله این تجهیزات میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • قیرپاش
 • غلتک ها
 • سنگ شکن
 • جاروهای مکانیکی
 • فینیشر یا رویه کشی
 • آسفالت کاتر
 • دیگ آسفالت
 • انواع ماشین آلات پشتیبانی
 • ماشین ترمیم
 • یونکر های ذخیره مصالح
 • ماشین الات مورد نیاز برای حمل
 • ماشین برش
 • و ….

مراحل اجرای آسفالت

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم اجرای عملیات آسفالت کاری مراحل مختلفی را شامل میشود که هرکدام نیازمند افراد متخصص و دقت و توجه بالا می باشد. به عبارتی انجام درست و با کیفیت عملیات آسفالت کاری نیازمند رعایت استاندارد ها و دقت فراوان می باشد. چرا که در غیر اینصورت اجرا عملیات با مشکلاتی مواجه میگردد مانند ترک برداشتن، کنده شدن، و …

از این رو سعی کنید افراد متخصص را برای اینکار انتخاب کنید. مراحل مختلف آسفالت کاری عبارت است از: آماده کردن سطحی که قرار است عملیات آسفالت کاری روی آن انجام گیرد. سپس لازم است اندود نفوذی یا پریم کت کردن انجام شود. در انجام این مرحله لازم است میزان قیر و چگونگی اجرای اندود نفوذی مورد توجه قرار گیرد.

سایر مراحل عبارت است از اندود سطحی یا نک کت، پخش آسفالت، پخش با فینیشر، پخش با گریدر و …… مواردی که در انجام این مراحل باید مورد توجه قرار گیرد عبارت است از درجه حرارت، تراکم، غلتک های فولادی، غلتک های لاستیکی، روش ها کوبیدن آسفالت، کنترل کیفیت و چگونگی انجام کار. . ….

نیاز به مشاوره با وکیل پیمانکاری و مشارکت در ساخت دارید اینجا کلیک کنید
نکات مورد توجه در تهیه آسفالت با کیفیت

انواع مختلفی از آسفالت امروزه مورد استفاده قرار میگیرد که هرکدام ویژگی های مخصوص به خود را داشته و با در نظر گرفتن این ویژگی ها در موارد مختلف استفاده میشود. به عنوان مثال از آسفالت های گرم در روسازی راه استفاده میشود. از آسفالت های حفاظتی به منظور جلوگیری از نفوذ، افزایش مقاومت لغزشی و .. استفاده میشود. آسفالت های محافظتی خود انواع مختلفی دارند که برای کاربردهای متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند. به طور کل روش تهیه آسفالت ها به دو دسته تقسیم میشود: آسفالت های سرد کارخانه ای، آسفالت های سرد مخلوط.

تهاتر آسفالت و اجرا آسفالت به صورت تهاتری

در این  مقاله سعی کردیم به طور مختصر اطلاعاتی در زمینه آسفالت کاری در اختیارتان قرار دهیم. انجام این عمل باید توسط افراد متخصص انجام گیرد و شرکت های پیمانکاری مختلف مسئول اجرای این عملیات می باشند. در دنیای امروز با توجه به کاهش وجه نقد، پیمانکاران به دنبال تهیه میزان آسفالت مورد نیاز خود به صورت تهاتری می باشند.

 تهاتر بتن آسفالتی

یعنی به این صورت که آسفالت های خود را از شرکت هایی تامین میکنند و به جای پرداخت وجه نقد یک تکه زمین یا یک واحد آپارتمان به صورت توافقی ارائه میدهند. انجام عمل تهاتر آسفالت بسیار مورد توجه قرار گرفته و رواج یافته است.

تهاتر بتن آسفالتی

تهاتر بتن آسفالتی : موضوع تهاتر و معاملات تهاتری امروزه در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به طور کل در مواقعی که وجه نقد به مقدار کافی در دسترس نیست، این روش مورد استفاده قرار میگیرد. اما تهاتر چیست؟ تهاتر به مبادله پایاپای دو کالا گفته میشود به عبارتی در این معاملات دو کالا یا خدمات طبق نیاز و توافق دو طرف معامله با یکدیگر مبادله میشود.

بتن آسفالتی نیز از از پرکاربرد ترین مصالح مورد استفاده میباشد. در این مقاله قصد بررسی تهاتر بتن آسفالتی را داریم. ابتدا بهتر است با مفهوم و کاربردهای بتن آسفالتی آشنا شوید. # تهاتر بتن آسفالتی

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

بتن آسفالتی چیست؟

بتن آسفالتی که  اکثر آن را با نام آسفالت میشناسند، در واقع یک کامپوزیت است که برای روسازی جاده ها، پارکینگ، فرودگاه و هسته مرکزی سد های خاکی مورد استفاده قرار میگیرد. قدمت استفاده از بتن آسفالتی برای روسازی جاده ها به اوایل قرن 20 برمیگردد. # تهاتر بتن آسفالتی

کاربرد بتن  آسفالتی

بتن های آسفالتی دارای ویژگی هایی است که استفاده از آن در بسیاری از صنابع و فعالیت های ساخت و ساز را رونق بخشیده است. از جمله این ویژگی ها میتوان به دوام بالا، یکنواختی، کنترل درجه حرارت و رطوبت مصالح، آماده شدن سریع برای عبور از ترافیک و … اشاره کرد. از این رو این بتن ها را به راحتی میتوان در جاده سازی، پارکینگ سازی، باراندازها، پایانه ها و پارکینگ مورد استفاده قرار میگیرد. # تهاتر بتن آسفالتی

جهت مشاوره بازاریابی و مهندسی فروش اینجا کلیک کنید

به طور کل موارد کاربرد بتن آسفالتی را میتوان به این صورت بیان کرد:

 • راه ها
 • خیابان ها
 • فرودگاه ها
 • باراندازها
 • پایانه ها
 • پارکینگ ها

مراحل طرح اختلاط بتن آسفالتی

 1. انتخاب مصالح سنگی درشت، ریز و فیلر
 2. انتخاب حدود دانه بندی مطلوب
 3. تعیین نسبت درصدهایی که مصالح سنگی درشت و ریز و فیلر باید با هم مخلوط شوند.
 4. تعیین چگالی مصالح سنگی درشت و ریز و فیلر و چگالی قیر
 5. تهیه نمونه های بتن آسفالتی با استفاده از مصالح سنگی و درصد های مختلف قیر
 6. تهیه چگالی نمونه های بتن آسفالتی تهیه شده
 7. انجام آزمایش استقامت
 8. محاسبه درصد فضای خالی مصالح سنگی و درصد فضای خالی نمونه های بتن آسفالتی
 9. رسم منحنی های تغییرات وزن مخصوص بتن آسفالتی، استقامت، درصد فضای خالی بتن آسفالتی، درصد فضای خالی مصالح سنگی پر شده با قیر، فضای خالی مصالح سنگی و روانی بتن آسفالتی، به ازای درصد های مختلف قیر مصرفی
 10. تعیین درصد قیر بهینه
 11. کنترل و تصحیح درصد قیر بهینه # تهاتر بتن آسفالتی
کارگزاری تهیه اقلام ساختمانی خود را به ما واگذاری نمایید
انواع بتن آسفالتی کدام است؟

بتن آسفالتی انواع مختلفی دارد که با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط آن ها در دسته های مختلفی قرار میگیرند.

بتن آسفالتی گرم

آسفالت گرم یکی از شناخته شده ترین انواع آسفالت می باشد که از قیر و مصالح سنگی گرم تشکیل شده است. این مصالح به صورت گرم هستند و در حین کار به راحتی پخش میشوند. بهتر است بدانید در آسفالت گرم، مصالح سنگی بیش از 90 در صد مخلوط آسفالت را تشکیل میدهد. # تهاتر بتن آسفالتی

بتن آسفالتی حفاظتی

بتن های آسفالتی حفاظتی نوعی رویه سازی آسفالتی می باشند که در سطوح راه های شنی یا آسفالتی مورد استفاده قرار میگیرند.  رویه سازی های آسفالت حفاظتی دارای ضخامت حداکثر255 میلیمتر می باشد از این رو در دسته سازه باربر روسازی راه محسوب نشده و از عملکرد سازه ای برخوردار نخواهد بود. ساختار آسفالت های حفاظتی شامل قیرهای محلول، قیرآبه ها یا قیرهای خالص با کندروانی کم است. # تهاتر بتن آسفالتی

بتن آسفالتی سرد

بتن آسفالتی سرد از ترکیب مصالح سنگی با قیر ایجاد میشود. ترکیب، پخش و متراکم شدن این دو مصالح ساختمانی در دمای محیط انجام میگیرد. آسفالت های سرد را میتوان در مسافت های طولانی حمل کرد و سپس آن ها را پخش نمود. علاوه بر آن میتوان این آسفالت را در کارگاه ها انبار کرده و بعدا مورد استفاده قرار داد. # تهاتر بتن آسفالتی

جهت ارتباط  با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

تهاتر بتن آسفالتی

در بالا بیان کردیم که تهاتر چیست و در چه زمان هایی مورد استفاده قرار میگیرد. حال به بیان تهاتر بتن آسفاتی می پردازیم. همانطور که بیان شد موضوع تهاتر امروزه در عملیات ساختمان سازی توجهات بسیاری را به خود جلب کرده و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. به این صورت که پیمانکاران و ساختمان سازان مواد و مصالح مورد نیاز خود را دریافت میکنند و در ازای آن یک واحد ملک، آپارتمان و … را واگذار میکنند.

بتن آسفالتی نیز یکی از مصالح مصرفی است که به منظور استفاده در پارکینگ مجتمع های مسکونی، پشت بام و … بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. از این رو پیمانکاران در تلاشند بتن آسفالتی مورد نیاز خود را به صورت تهاتری به دست آورند. در این صورت میتوانند وجه نقد خود را حفظ نمایند. # تهاتر بتن آسفالتی

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما