تهاتر‌مصالح ساختمانی در اصفهان و شیراز

توسط0
586
تهاتر‌مصالح ساختمانی در اصفهان و شیراز

تهاتر مصالح ساختمانی اصفهان

تهاتر‌مصالح ساختمانی در اصفهان و شیراز : در این مقاله قصد داریم به بررسی تهاتر مصالح ساختمانی بپردازیم. بر خلاف عموم که تصور میکنند با روی کار آمدن پول در انجام معاملات، معاملات تهاتری یا پایاپای دیگر انجام نمیگیرد باید گفت حتی در دنیای امروز و شرایط اقتصادی مدرن نیز مبادله کالا با کالا توجهات بسیاری را به خود جلب کرد و طرفداران خاص خود را دارد.

این روش به خصوص در شرایطی که با کمبود نقدینگی مواجه هستیم در شرایط اقتصادی خاص مثل کمبود نقدینگی و تحریم مورد استفاده قرار میگیرد. در کشور ما این معاملات بیشتر در ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله شما را با اینکه تهاتر چیست؟ شرایط آن کدام است؟ چه مزایا و معایبی دارد؟ آشنا میکنیم.

کارگزاری تهیه اقلام ساختمانی خود را به ما واگذاری نمایید

تهاتر چیست؟

تهاتر که به آن بارتر نیز میگویند به معاملات پایاپای گفته میشود، که در آن یک کالا با کالای دیگر مبادله میشود. آغاز این معاملات به تخصصی شدن کار ها بازمیگردد. با یک مثال میتوان تهاتر را اینگونه تعریف کرد: یک فرد در دامداری تخصص دارد و دیگری در کشاورزی. این دو فرد برای برطرف نمودن نیازهای خود در قبال دریافت گوشت، برنج واگذار میکنند. به این ترتیب هر دو فرد نیازهای خود را برطرف میکردند.

معاملات پایاپای به مبادله کالا یا خدمات در مقابل کالا یا خدمات دیگر گفته میشود. در این معاملات دو کالا مستقیما با یکدیگر مبادله میشوند.  توجه کنید در تهاتر هیچ ابزار معاملاتی مانند پول، چک و .. مورد استفاده قرار نمیگیرد. تهاتر به نام های تاخت زدن و پِر به پِر کردن نیز معروف است.

امروزه انجام تهاتر برای شرکت ها یا کشورهایی که  استفاده از معامله پایاپای کالا یا خدمت را به استفاده از پول و سایر ابزار معاملاتی ترجیح میدهند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. همچنین افرادی که از ارز معاملاتی کافی برای انجام معاملات برخوردار نیستند نیز میتوانند با انجام تهاتر کالا و خدمات مورد نیاز خود را به دست آورند. با روی کار آمدن پول استفاده از این روش کاهش پیدا کرد اما همچنان دلایل بسیاری افراد را به سمت انجام این معاملات سوق میدهد.

 

بلافاصله اینجا کلیک نمایید و با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره

 

 

چرا امروزه نیز شاهد استفاده از معاملات تهاتری هستیم؟

 1. 1. کاهش وجه نقد و نقدینگی در بسیاری از صنایع
 2. 2. امروزه استفاده از ابزار معاملاتی با مشکل رو به رو است.
 3. 3. تحریم ها
 4. 4. برطرف کردن نیاز به جای کسب سود و فرار مالیاتی

توجه کنید در زمانی که دو کشور با تحریم روربه رو هستند. امکان تبادل وجه نقد بین دو کشور وجود نخواهد داشت و انجام معاملات تهاتری تنها راه انجام معامله بدون پول می باشد. علاوه بر آن در شرایطی که استفاده از  ابزار معاملاتی یا نقد کردن دارایی ها مشکل باشد این روش بسیار مورد توجه قرار میگیرد.

انواع تهاتر از نظر تجاری
تهاتر ساده

تهاتر ساده به نام های تهاتر سنتی یا تهاتر خالص نیز معروف است. در انجام تهاتر ساده کالا یا خدمات مستقیما و بدون پرداخت هیچگونه پول و وجه نقدی بین دو طرف مبادله میشود. تهاتر ساده به نسبت سایر تهاترها از مبلغ کمتری برخوردار هستند. این روش بیشتر در زمان های بحرانی مثل جنگ، تحریم و یا در مشاغل خاصی مانند ساخت و ساز مورد استفاده قرار میگیرد.

تهاتر تسویه‌ای

تهاتر تسویه ای به تهاتر هایی گفته میشود که بین دولت ها منعقد میشود. در این تهاترات بین دو طرف توافق می شود تا مبلغ کالا و خدمات در یک بازه زمانی مشخص و از طریق صادرات و واردات کالا و خدمات تسویه گردد.

تهاتر مصالح اصفهان

انواع تهاتر از نظر حقوقی

تهاتر قهری: تهاتر قهری که به آن تهاتر قانونی نیز گفته میشود طبق حکم قانون انجام میگیرد و در آن خواست و اراده هیچ یک از طرفین دخالتی نخواهد داشت.

تهاتر قرار دادی: در شرایطی که طرفین معامله شرایط انجام معاملات قهری را ندارند، از روش تهاتر قراردادی استفاده میشود. این شرایط عبارت است از یک جنس نبودن دیون،  تفاوت در زمان و مکان معامله و ….

تهاتر قضایی: تهاتر قضایی به تهاتری گفته میشود که انجام آن تنها با حکم قضایی امکان پذیر است.

منظور از معاملات تهاتری در صنعت ساختمان سازی چیست؟

همانطور که در بالا بیان کردیم امروزه یکی از بازارهای رایج در انجام معاملات تهاتری، صنعت ساخت و ساز می باشد. در صنعت ساختمان سازی هدف اصلی از انجام معاملات تهاتری تامین مالی برای ساخت و ساز یا جبران کمبود نقدینگی می باشد. در ساخت و ساز استفاده از معاملات تهاتری منجر به صرفه جویی در مصرف هزینه و وجه نقد میشود و از طرف دیگر در فروش بیشتر و راحتتر واحد های پروژه تاثیر گذار است.

به این منظور است که انبوه سازان و مالکان ساختمانی برای عرضه و فروش واحد های خود به معاملات تهاتری و معاوضه واحدها با زمین یا ملک دیگر  روی آورده اند. همچنین برای تهیه مصالح ساختمانی از طریق معاوضه با واحدهای ساختمانی نیز از دیگر هدف های رواج تهاتر در این صنعت می باشد.

انواع روش های تهاتر مصالح ساختمانی

 • تهاتر مصالح ساختمانی با واحد ساختمان
 • تهاتر متریال ساختمانی با آپارتمان
 • تهاتر تجهیزات ساختمانی با ملک تجاری
 • تهاتر مصالح ساختمانی با مغازه
 • تهاتر مواد ساختمانی با واحد اداری
 • تهاتر مصالح ساختمانی با باغ و ویلا و زمین
 • تهاتر مصالح ساختمانی با سهام و ارز و دلار

تهاتر مصالح اصفهان

استفاده از معاملات تهاتری در صنعت ساختمان سازی چه مزیت هایی دارد؟

معاملات تهاتری در ساخت و ساز معمولا برای هر دو طرف معامله مزایای بیشماری به همراه دارد و به این دلیل است که استفاده از این روش در این صنعت رواج بیشتری یافته است. از جمله مزایای استفاده از این روش میتوان به این موارد اشاره کرد:

 • سود آور بودن انجام این معاملات برای هر دو طرف معامله
 • عدم نیاز به سرمایه نقدی و سرمایه گذاری پولی
 • معاملات تهاتری روش مناسبی است که به صنعت ساخت و ساز رونق میبخشد.
 • با استفاده از تهاتر فروش واحدهای ساختمانی یا فروش انبوه مصالح ساختمانی با سهولت بیشتری انجام پذیر است.
 • تهاتر به رونق بخشیدن کسب و کار هر دو طرف معامله یعنی پیمانکار و تولید کننده موثر بوده و منجر میگردد سود مناسبی به هر دو طرف تعلق گیرد.
 • معاملات تهاتری دارای ضمانت و اطمینان بالایی می باشد.
 • انجام تهاتر در تمام مراحل ساخت و ساز امکان پذیر است که این امر برای سازنده بسیار مفید و کمک کننده خواهد بود.
سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در رابطه با معاملات تهاتری در اختیارتان قرار دهیم تا به کاربرد ها و مزایا بیشمار آن در صنعت ساختمان سازی پی ببرید. امروزه در تمامی کشورهای دنیا مراکز بسیاری اقدام به انجام معاملات تهاتری نموده اند. از جمله شهر اصفهان که شرکت ها و مراکز بسیاری از این طریق اقدام به انجام معامله و ساخت و ساز نموده اند.

تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز

خوب ممکن است با خواندن عنوان مقاله، این سوال ذهن شما را درگیر کند که تهاتر به چه معناست؟ تهاتر به معنای معامله پایاپای و یا مبادله دو کالا با یکدیگر می باشد. در واقع هدف از تهاتر، تامین مالی پروژه و جبران کمبود نقدینگی است. به طور مثال هنگامی که یک پروژه ساختمانی با کمبود نقدینگی مواجه می شود، در این صورت می توان برای این که در روند پروژه دچار مشکل در تامین مالی نشد، یک یا چند واحد از پروژه های ساختمانی را در مقابل مصالح ساختمانی به تولید کننده واگذار کرد. در این صورت می توان گفت که در این پروژه عملیات تهاتر صورت گرفته است.

 

بلافاصله اینجا کلیک نمایید و با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره

 

 

آشنایی با انواع تهاتر

به طور کلی معامله به صورت های گوناگون انجام می شود. از انواع تهاتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تهاتر قهری

تهاتر قهری نوعی از تهاتر است که در آن افراد در انجام معامله حق دخالت ندارند. در واقع در این نوع تهاتر قانون است که مشخص می کند که چه چیزی باید در برابر نیاز طرفین مورد تهاتر قرار گیرد.

تهاتر قضایی

در صورتی که در معاملات تهاتری در میان طرفین اختلافی صورت گیرد که نتوانند به تنهایی آن را حل کنند، در این صورت باید به دادگاه مراجعه کرده و پس از بررسی مشکلات در داداگاه، رای قضایی تهاتر صورت گیرد.

تهاتر مصالح شیراز

تهاتر قراردادی

همان طور که از نامش پیداست در این نوع تهاتر افراد با یکدیگر توافق می کنند به این معنا که در تهاتر قراردادی اراده افراد دخیل می باشد. در واقع آن ها خودشان تصمیم می گیرند که چه کالایی را با یکدیگر تهاتر کنند.

 • معرفی انواع تهاتر مصالح ساختمانی
 • مصالح ساختمانی با سهام و ارز و دلار
 • تهاتر  مصالح ساختمانی با واحد تهاتر 
 • تهاتر  تجهیزات ساختمانی با آپارتمان
 • تهاتر  مصالح ساختمانی با واحد اداری
 • تهاتر  مصالح ساختمانی با ملک تجاری
 • تهاتر  اقلام ساختمانی با باغ و ویلا زمین
 • تهاتر  مصالح ساختمانی با مغازه

برای انجام تهاتر مصالح ساختمانی چه شرایطی لازم می باشد؟

در این نوع معاملات مقدار بدهی و جنس باید برابر باشد.

در تهاتر رضایت دو طرف معامله از اهمیت بالایی برخوردار است.

موضوع تهاتر باید قانونی و مطابق با اصول شرعی باشد.

بهتر است عقد قرارداد در تهاتر توسط افرادی انجام شود که شایستگی لازم را در این زمینه داشته باشند.

در معاملات تهاتری دو طرف قرارداد باید از صلاحیت لازم برخوردار باشند.

بدهی طرفین در تهاتر باید بر اساس شرایط قانونی باشد. در غیر این صورت انجام تهاتر امکان ناپذیر خواهد بود.

مقدار بدهی دو طرف در این معاملات باید یکسان باشد. در صورتی که بدهی یکی از طرفین بیشتر از دیگری باشد، باید میزان بدهی کسر شده و باقی مانده به فردی که طلب بیشتری دارد، داده شود.

هیچ پرداخت نقدی در تهاتر صورت نمی گیرد اما دو طرف نسبت به یکدیگر متعهد هستند.

لازم به ذکر است که تهاتر ساختمان برای پروژه های بزرگ مناسب است.

انجام تهاتر مصالح ساختمانی چه مزایایی دارد؟
 • در تهاتر پروژه های ساختمانی، سازندگان ساختمان در مقایسه با تولید کنندگان مصالح ساختمانی، سود بیشتری خواهند کرد.
 • این قرار داد منجر به صرفه جویی در پول نقد خواهد شد.
 • با انجام تهاتر می توان واحد های مسکونی یک پروژه را راحت تر فروخت.
 • تهاتر می تواند یکی از عوامل افزایش رونق اقتصادی و خروج از رکود باشد.
 • با انجام تهاتر می توان مشکل کمبود نقدینگی را حل کرده و پروژه های ساختمانی را از نظر مالی تامین کرد.
 • در این نوع از قرارداد ها ضمانت بیشتری برای افراد وجود دارد که طلب خود را دریافت کنند.
 • تهاتر از صرف وقت و هزینه های زیاد جلوگیری می کند.
 • با استفاده از تهاتر می توان شرایط بهتری را برای انجام فعالیت های اقتصادی فراهم کرد.
 • تهاتر مصالح ساختمانی قدرت خرید و میزان تقاضا را افزایش می دهد.
 • در صورت انجام تهاتر، هر دو طرف به راحتی هم کسب و کار خود را رونق می بخشند و همچنین سودی مناسب عاید آن ها خواهد شد.

تهاتر مصالح شیراز

تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز

در این مقاله شما را تهاتر، انواع آن و مزایای استفاده از این روش آشنا کردیم. اما لازم است بدانید که تهاتر مصالح ساختمانی روشی است که در همه شهر ها و استان ها از جمله شهر شیراز استفاده می شود. به این منظور مراکز مختلفی در شهر های مختلف از جمله شیراز وجود دارد که در ازای تامین مواد و مصالح مورد نیاز پیمانکاران حاضر به انجام معاملات تهاتری می باشند. تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز رونق بسیاری یافته و مورد توجه قرار گرفته است. به این صورت که در ازای تامین مواد و مصالح یک واحد ملک یا آپارتمان دریافت می کنند.

تهاتر مصالح ساختمانی در اصفهان نسبت به شهرهای دیگر به مراتب ساده تر است. چون بسیاری از کارخانجات تولید مصالح و اقلام ساختمانی در استان های اصفهان، یزد و فارس به مرکزیت شهر اصفهان مستقر هستند.

مصالح تهاتری در اصفهان ارزان تر از شهرهای دیگر نیز تمام می شوند. یکی از دلایل مهم آن، فاصله کم از مبدأ تا مقصد می باشد؛ یعنی، حمل و نقل مصالح ساختمانی در اصفهان نسبت به دیگر نقاط کشور ارزان تر انجام می شود.

شرکت توسعه عمران آساک شرق به پشتوانه توان مالی و نیروی متخصص انسانی می تواند مستقیما یا در قالب یک قرارداد کارگزاری مسئولیت تهیه و تأمین مصالح ساختمانی در شهر اصفهان و شهرهای آن استان را به عهده بگیرد. بدیهی است، تهیه مصالح در اصفهان می تواند به صورت تهاتری، اعتباری و یا نقد و اقساط تأمین گردد.

تهاتر مصالح ساختمانی در اصفهان توسط شرکت ساختمانی آساک شامل کلیه مصالح، تجهیزات، اقلام و لوازم پروژه می باشد و صرفا محدود به مصالح اولیه نمی گردد.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک نمایید

ضمنا، شرکت آساک می تواند پیمانکاری و خدمات اجرایی و مقاطعه کاری در شهر اصفهان و حتی دیگر شهرهای کشور را نیز به صورت تهاتری، مستقیما و یا توسط یکی شرکتهای طرف قرارداد و یا اشخاصی که توانایی مقاطعه کاری دارند به انجام رساند.

تهاتر مصالح ساختمانی اصفهان

وندورلیست شرکتهای طرف قرارداد آساک از شرکت‌هایی بسیار توانمند بلحاظ مالی تشکیل شده است. این شرکتها و یا اشخاص تهاترکننده دارای سابقه و تجربه تهاتر می باشند. تهاترکننده ها عموما در وندورلیست شرکتهای هلدینگ و گروه های سرمایه گذاری نیز می باشند.

شرکتهای تهاتری طرف قرارداد آساک دارای تجربه های متعدد تهاتری و آشنایی به وضعیت مالی کارفرما و شرایط سازنده در پرداخت صورت وضعیت ها می باشند.

شرکتهای تهاتری زیرمجموعه گروه بین المللی آساک از نظر کیفی نیز از استانداردهای روز جهان و ایران و بازرسی های موجود سربلند بیرون آمده اند. طبیعی است، شرکت های تهاتر کننده تجهیزات و مصالح ساختمانی در اصفهان با توجه به توانایی مالی از استاندارهای کیفی خوبی نیز برخوردارند.

 

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

 

 

بسیاری از اقلام تهاتری پروژه ها علاوه بر فروش تهاتری نیاز به اجرای تهاتری نیز دارند.بسیاری از کالاهای تهاتری پروژه ها به تناسب توانایی مالی فروشنده و مجری و منابع مالی کارفرما و سازنده به صورت بخشی نقد و بخشی تهاتری و در برخی شرایط صد در صد تهاتری انجام میگیرد.

در بعض اوقات با توجه به شرایط طرفین، بخشی از لوازم تهاتری پروژه ساختمانی نیاز به سفارش تولید یا سفارش برای واردات دارد. در اینصورت، معمولا نیاز به پیش پرداخت می باشد؛ حال چه پیش پرداخت به صورت نقدی و یا تهاتری باشد.

تهاتر مصالح ساختمانی اصفهان

شایان ذکر است، املاک موضوع تهاتر با مصالح ساختمانی ممکن است آپارتمان، زمین و ویلا و یا واحد‌های تجاری و اداری باشد. مهمتر اینکه شاید از خود پروژه ساختمانی نیازمند به اقلام تهاتری در اصفهان نیز تهاتر واحدها به موجب یک قرارداد پیش فروش یا مشارکت صورت گیرد.

بدیهی است، برخی از اقلام ساختمانی که در قبال تهاتر با املاک و مستغلات انجام می گردد از نقاط دیگر کشور خرید و به پروژه ارسال می گردند. بنابراین، این کالاهای تهاتری ساختمانی گران تر از دیگر اقلام تهاتری تمام می شود.

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

فراموش نکنید که تهاتر مصالح پروژه، نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد و نمی توان سرمایه گذار را بمانند مصرف کننده دید.

فعالیت سرمایه گذار و هر بنگاه اقتصادی به سود ختم می شود.

سرمایه گذار و تهاتر کننده مصالح ساختمانی در اصفهان و هر شهر دیگر، از کارفرما توقع دارد در قیمت واحد ساختمانی و یا محصولات تهاتری، بلحاظ اقتصادی، رعایت حال ایشان بشود.تهاتر مصالح ساختمانی در اصفهان را قبل از هر اقدامی با مهندسین شرکت آساک در میان بگذارید.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید کلیک نمایید

در صورت تنظیم قرارداد کارگزاری با شرکت توسعه عمران آساک کلیه مصالح و تجهیزات ساختمانی در اصفهان را با قیمتی بسیار مناسب و طبق برنامه زمانبندی توافق شده تحویل بگیرید.

همین الان تماس بگیرید و با کارشناسان ما جلسه حضوری بگذارید و با توافقی فی مابین به سهولت کلیه اقلام پروژه را به صورت تهاتری تهیه نمایید.

تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز از آنجا که به بندر نزدیک است در بخش مصالح و تجهیزات وارداتی از نظر قیمتی از دیگر نقاط ایران ارزان تر انجام می گردد.

بسیاری از همشهریان ما در شیراز شخصا و یا دوستان و اقوام آنان تاجر هستند. برخی از اقوام آنان در کشورهای حاشیه خلیج فارس سکونت دارند. شهرستانهای جنوبی و جنوب غربی استان فارس عموما به دلیل وضعیت نامناسب آب و کشاورزی از دیرباز به سراغ تجارت و مهاجرت به کشورهای دیگر سرازیر شده اند.

مهاجرت به کشورهای همسایه و تجارت یکی از مزیت‌های شهرهای مرزی و بندری می باشد؛ چراکه لاجرم خواسته یا نخواسته به ورطه تجارت می افتند.

پس اگر تاجری و یا آشنای تاجری تمایل به ساخت و ساز داشت به راحتی می تواند از مصالح و تجهیزات وارداتی به قیمتی به مراتب ارزان تر از شهرهای دیگر استفاده نماید. بسیاری از تهاتر کنندگان مصالح و تجهیزات ساختمانی در شیراز تاجران و واردکنندگان اقلام تهاتری پروژه ها هستند.

تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز، از این منظر، در بخش کالاهای وارداتی ارزانتر از نیازهای دیگر پروژه ساختمانی می باشد.

 تهاتر اقلام ساختمانی در شیراز

شرکت توسعه عمران آساک تهاتر مصالح در شیراز را بارها انجام داده است. لذا، آشنایی کافی به خلق و خو و اخلاق بازاری و سلایق سازندگان این استان دارد. پس می تواند یکی از گزینه های مطلوب برای تامین مصالح تهاتری پروژه در شیراز باشد.

کارگزاری و مهندسی فروش املاک و مستغلات خود را به تیم حرفه ای واگذار کنید
همه می دانیم که تهاتر نیاز به تامین کنندگان قدرتمندی بلحاظ مالی دارید. تهاترکنندگان می بایست حداقل توانایی آنان چه در بخش تهیه مصالح تهاتری و چه در بخش اجرای مصالح تهاتری، در چند پروژه ساختمانی تجربه شده باشد و حسن اجرا و انجام تعهدات مشاهده شده باشد.
 

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

 

 

تهاتر مصالح ساختمانی در شیراز نیاز به قبول پیش فرضهایی در صنعت ساختمان دارد. مثلا نمیشود توقع داشت که قیمت کالای تهاتری هم قیمت کالای نقدی ساختمانی در شیراز باشد. یا لوازم ساختمانی باید سود سرمایه گذار را تأمین نماید و یا قیمت واحدهای ساختمانی که در قبال تهاتر با مصالح در شیراز تهاتر می نماید.

شرکت ساختمانی آساک می تواند به دو صورت با سازندگان شیرازی تعامل نماید. البته هر دو تجربه کاری را در شیراز و استانهای همجوارش داشته است. اول اینکه، مستقیما تامین تهاتری مصالح ساختمانی و پروژه شما را در شیراز به عهده بگیرد.

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

دوم اینکه، کارگزاری تامین اقلام پروژه ساختمانی شما را به عهده بگیرد.

در هر دوحالت، برنده قرارداد تهاتری شما هستید. چون درهرحال، پروژه شما متعاقب تعهد گروه بین المللی آساک شرق طبق برنامه زمانبندی توافق شده به اتمام می رسد. گروه بین المللی توسعه عمران آساک به موجب توافقنامه ای فی مابین می تواند در قالب یک قرارداد کارگزاری کلیه تجهیزات و مصالح ساختمانی در شهر شیراز را به طور تهاتری، اعتباری و اقساط برای سازنده تهیه نماید.

 تهاتر اقلام ساختمانی در شیراز

برای آشنایی بیشتر با شرکت توسعه عمران آساک همین الان با شماره ۰۹۱۲۹۵۳۱۸۵۳ تماس بگیرید و با کارشناسان ما مذاکره و مشاوره نمایید. قطعا از همکاری با ما سود خواهید برد.

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما