تحقیقات بازار و مطالعات اقتصادی پروژه

تحقیقات بازار و مطالعات اقتصادی پروژه

تحقیقات بازار پروژه

در صورتی که شما صاحب کسب و کار یا در حال انجام پروژه های ساختمانی هستید و یا قصد دارید پروژه خود را به تازگی آغاز کنید ، تحقیقات بازار یکی از مهم‎ترین و کار آمد ترین کارهایی است که می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان در پروژه کمک کند . با استفاده از تحقیقات بازار شما می‌توانید دید بهتری نسبت به ذهنیت مخاطب خود پیدا کرده و اطلاعات فروش خود را ارزیابی کنید . اگر شما نیز به دنبال کسب اطلاعات بیشتر راجع به این موضوع مهم در پروژه های خود هستید ، گرفتن مشاوره از متخصصان مجرب شرکت توسعه عمران آساک تامین ، می‌تواند برای شما مفید واقع شود .

تحقیقات بازار چیست ؟

تحقیقات بازار شامل تمام فعالیت های شناختی جامعه هدف و بازار مورد نظر برای شناخت ذهنیت مخاطب شما و کسب سود بیشتر و پیشگیری از ضرر های احتمالی است . به این منظور تحقیقات بازار را در سر فصل های زیر تعریف میکنیم :

تحقیقات بازار و مطالعات اقتصادی پروژه

سرفصل های تعریف شده تحقیقات بازار :

محاسبه نرخ سودآوری پروژه

بازه زمانی بازگشت سرمایه

ارائه راهکارهای کاهش نقدینگی

ارزیابی توان مالی بازارهای هدف

قیمت گذاری پلکانی با در نظر گرفتن پیشرفت پروژه

امکان سنجی طراحی و معماری بازارمحور

اگر نیاز به مشاوره و انجام خدمات در این زمینه را دارید همین الان تماس بگیرید

مطالعات اقتصادی

مطالعات اقتصادی شامل مجموعه ای از مطالعات ، تحقیقات ، مطالعات امکان سنجی و طرح های جامع کارشناسی ارشد و مهندسی با هدف ارائه اقتصادی است که اساساً اثبات می کند که طرح پیشنهادی توجیه اقتصادی دارد یا خیر .

مطالعات استراتژیک یا راهبردی

استراتژی ؛ به یک نقشه راه و برنامه بلند مدت جامع اشاره دارد که برای دستیابی به یک هدف معین و مشخص طراحی شده است . از منظر دیگر کاملاً متفاوت است .

با توجه به اینکه استفاده از آن به وضوح پیشنهاد شده است ، به نظر نمی رسد که مطالعات استراتژیک در مورد تعریفی که آن را جدا می کند ، انجام دهد . از این رو ؛ تبیین استراتژی و مطالعات استراتژیک در دنیای امروز به شرکت های مهندسی بازاریابی و فروش سپرده شده است که وظیفه توسعه وفادار و ارتقای سطح رضایت آنها و حفظ ذی نفعان و سرمایه گذاران را بر عهده دارند . ذائقه مصرف کنندگان را تغییر داده و جهت می دهد .