طراحی و معماری بازار محور

معماری هنر دیرین ایرانیان است 

معماری هنر دیرین ایرانیان است، که از معماری محلی مبتنی بر دوستی، همسایگی و احترام های متقابل ناشی می شده است. اما امروزه این هنر سرشار از هویت و اصالت، در بحران متأثر از کلان شهرهای مدرن، سرگردان است. دوران گذر با حفظ هویت نیز سپری خواهد شد، هر چند بی تأثیر از سیاست های طراحان حرکت های نوین معماری نیست. اساساً، طراحی و معماری بازار محور مبتنی بر نیاز بازار و ریشه در احتیاجات و سلایق بازاریان حوزه نقوذ پروژه دارد.

برای عضویت در اینستاگرام کلیک کنید

اساساً معماری و طراحی بازار محور نباید متأثر از اضمحلال هویت و پارادوکسهای محیط بیرونی باشد. بلکه علاوه بر ایجاد فضای داخای منطبق با سلیقه متقاضی، باید برای فضای بیرونی نیز حرفی جدید و متمایز داشته باشد. روز به روز با پیشرفت تکنولوژی، طراحی نیز مدرنیزه شده است. اجرای نمای مدرن با هویت نه تنها برای مخاطب و استفاده کننده جاذبه دارد بلکه در زیباسازی فضای شهری نیز نقش مهمی ایفا می نماید. 

طراحی و معماری بازار محور

البته نهادهای متولی معماری، این مهم را به فراموشی سپرده اند و کمتر به نماسازی، طراحی و معماری بازار محور و زیباسازی فضای شهری پرداخته اند.

دکوراسیون داخلی، اهمیت بسزایی در نوع نگرش انسان و تغییر سلایق او دارد. بنابراین باید با تجهیزات مدرن و سبکهای جدید خود را هم سطح دیدگاه انسانی نماید که برای او به کار برده می شود.

از این رو، این مدیریت با بهره مندی از متخصصین و مشاروین صاحب نظر در دو دپارتمان تخصصی طراحی و معماری و بازار محور و شهرسازی می کوشد که باعث حرکنی نوین در این حوزه باشد.