تهاتر پیمانکاری و خدمات بنا - اجرای ساختمان با رزومه و توانایی مالی

توسط0
1583
تهاتر پیمانکاری و خدمات بنا - اجرای ساختمان با رزومه و توانایی مالی

تهاتر پیمانکاری 

در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی در زمینه تهاتر پیمانکاری در اختیارتان قرار دهیم و شما را با مفهوم تهاتر و کاربرد های آن آشنا کنیم.  پیمانکاران پروژه های مختلف در انجام وظایف خود یک هدف اصلی دارند، که عبارت است از بهبود بخشیدن به فرآیند تولید، کارایی و روند انجام پروژه. به عبارتی مهندسان و پیمانکاران در تمام مراحل مهندسی ساختمان از  مرحله نظارت و نصب گرفته تا تایید و نگهداری آن تلاش خود را بر کیفیت روند انجام پروژه  بکار میگیرند. در ادامه اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار میدهیم:

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

عملیات پیمانکاری چیست؟

قبل از اینکه به معرفی معنی و مفهوم تهاتر بپردازیم بهتر است با مفهوم عملیات پیمانکاری آشنا شوید. بدون شک در اطراف خود شاهد انجام بسیاری از پروژه های ساخت و ساز هستید که توسط یک گروه از مهندسان در حال اجرا است. به طور کل به انجام عملیات ساختمان سازی که به وسیله یک شرکت پیمانکاری انجام میشود، عملیات پیمانکاری میگویند.

نکته ای که بهتر است در رابطه با عملیات پیمانکاری بدانید این موضوع است که قرار داد های پیمانکاری محدود به پروژه های مسکونی نیستند و میتوانند در رابطه با پروژه راه اندازی بازار خرید، پروژه تاسیس واحد های فرهنگی-تفریحی، انواع پروژه های عمرانی مانند ساخت تونل ها  … باشد. شرکت های پیمانکاری سعی در تخصصی تر کردن فعالیت ها و پروژه های خود دارند.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید

تهاتر به چه معناست؟

سوالی که ممکن است در ذهن بسیاری از شما ایجاد شده باشد این موضوع است که تهاتر به چه معناست و در چه مواردی مورد استفاده قرار میگیرد؟ بهتر است بدانید تهاتر همان مبادله کالا به کالا می باشد که از سالیان دور در بین افراد رواج داشته و مورد استفاده قرار میگرفت. در زمان های قدیم مردم برای رفع نیازهای خود از عمل تهاتر استفاده میکردند. چرا که در آن زمان پول و سیستم های مالی در اختیار افراد نبود. حال مفهوم تهاتر پیمانکاری چیست؟

تهاتر پیمانکاری

تهاتر پیمانکاری به چه معناست؟

امروزه استفاده از تهاتر در عملیات ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد. به طوری که نمیتوان تاثیرات مثبت آن در این زمینه را نادیده گرفت. تهاتر پیمانکاری توسط مهندسان پیمانکار و در رابطه با مصالح ساختمانی انجام میگیرد. به این معنی که در انجام عملیات تهاتر پیمانکاری، مهندسان مواد و مصالح مورد نیاز خود را از طریق عملیات تهاتری به دست خواهند آورد و هزینه ای پرداخت نمیکنند. به طور مثال مواد و مصالح خود را به دست می آورند و در عوض یک واحد آپارتمان واگذار میکنند.

  • انواع تهاتر
  • تهاتر عقلی
  • تهاتر قراردادی یا اختیاری
  • تهاتر فضایی

چرا استفاده از تهاتر در عملیات پیمانکاری و اجرای ساختمان رواج یافت؟

کاهش نقدینگی

در انجام عملیات ساختمان سازی در صورتی که شخص با کاهش نقدینگی مواجه شود و نتواند مواد و مصالح خود را خریداری نماید، طبیعتا به سمت تهاتر روی می آورد. که در آن مواد و مصالح خود را در برابر واگذاری کالای فیزیکی مثل یک واحد آپارتمان به دست خواهد آورد.

ایجاد تحریم های مختلف

در کشور ما واژه تحریم برای همه افراد آشنا می باشد و بسیار به گوش میخورد. از این رو بسیاری از شرکت ها و صنایع بین المللی و دولتی در معرض این تحریم ها قرار داشته و برای رفع نیاز های خود از عمل تهاتر استفاده میکنند.

انجام تهاتر برای رفع نیاز نه برای کسب سود

همانطور که میدانید هدف اصلی در انجام عملیات تهاتری بر طرف کردن نیاز می باشد. به طور مثال وقتی پیمانکاران در انجام عملیات ساختمان سازی برای تهیه مواد و مصالح با مشکل مواجه میشوند چاره ای جز انجام عملیات تهاتری برای به دست آوردن مواد و مصالح نخواهند داشت.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

فرار مالیاتی

از دیگر دلایل اصلی که منجر به روی آوردن افراد به انجام عملیات تهاتری می شود پرداخت مالیات می باشد. چرا که عملیات تهاتری مشمول پرداخت مالیات نخواهند شد.

مزیت های تهاتر در پروژه های ساختمانی

  • عملیات تهاتری به فروش بیشتر و سریعتر واحدهای آپارتمانی کمک میکند. مزیت های استفاده از عملیات تهاتری در انجام پروژه های ساختمانی عبارت است از:
  • عملیات تهاتری جایگزین مناسبی برای معاملات املاک و واحدهای مسکونی می باشند.
  • در بسیاری از مواقع به دلیل کمبود وجه نقد از تهاتر ملک، زمین یا واحد مسکونی استفاده میشود.
  • عملیات تهاتری فرصت های بیشماری را در انجام عملیات ساختمانی و ساختمان سازی در اختیار پیمانکاران و مالکان قرار خواهد داد.
  • و …

تهاتر پیمانکاری در پروژه های ساختمانی به دو صورت صرفا دستمزدی و یا اجرا با مصالح انجام میگردد. در تهاتر پیمانکاری با مصالح و تهاتر اجرا به صورت دستمزدی نیاز به قدرت مالی و نقدینگی بسیار می باشد.

ضرورت وجود نقدینگی از آنجا ناشی می شود که شما حقوق کارگر و استادکار و نیروی انسانی را روزانه یا هفتگی باید تسویه نمایید. توافق با پیمانکاران جزء و مقاطعه کاران نیز به همین صورت، هفتگی، ماهانه و یا پس از اتمام اجراء باید تسویه گردد.

بنابراین، تهاتر پیمانکاری یا مقاطعه کاری را تنها به شرکت ها و یا اشخاصی واگذار نمایید که تجربه تهاتر را در پروژه های دیگر داشته باشند و وسط کار به اصطلاح جا نزنند. بدیهی است، در اینصورت پروژه مشمول تأخیر غیر مجاز می گردد و خسارات قراردادی محرز می شود.

شرکت توسعه عمران آساک ظرف سالها تجربه و سابقه کارهای تهاتری اعم از تهیه مصالح و تجهیزات ساختمانی و معرفی پیمانکاران و مقاطعه کاران تهاتری، اکنون وندورلیستی کامل و جامع از پیمانکاران و مقاطعه کاران و اکیپ های اجرایی با قدرت مالی و توانایی تهاتری در اختیار دارد.

شرکت آساک می تواند پیشنهاد همکاری شما را به طرف های قرارداد خویش اعلام نماید و سپس قرارداد پیمانکاری شما را به صورت تهاتری با یکی از شرکت های طرف قراردادش در زمان مناسب تنظیم نماید.

شما می توانید از داوری و تخصص حقوقی شرکت آساک نیز در تنظیم قرارداد و در صورت اختلاف داوری و حل و فصل اختلاف بهره مند گردید.

54321
(2 votes. Average 3 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما