تهاتر سنگهای ساختمانی و تهاتر نما با واحد های مسکونی

توسط0
1556
تهاتر سنگهای ساختمانی و تهاتر نما با واحد های مسکونی

تهاتر سنگ گرانیت، تهاتر سنگ تراورتن، تهاتر سنگ مرمریت، تهاتر سنگ آنتیک، تهاتر سنگ نمای ساختمان، تهاتر سنگ وارداتی، تهاتر سنگ ایتالیایی

 

 

تهاتر سنگ نمای ساختمان

موضوع تهاتر و معاملات تهاتری امروزه در عملیات ساختمان سازی بسیار رواج یافته و مورد استفاده قرار میگیرد. با اینکه استفاده از این روش سال هاست در بین مردم کشور و به منظور رفع نیاز ها و خواسته هایشان رواج یافته است. اما با این حال ممکن است برای بسیاری این سوال مطرح شود که تهاتر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در ادامه ابتدا به بررسی معنی و مفهوم تهاتر میپردازیم  و سپس در رابطه با تهاتر سنگ نمای ساختمان اطلاعاتی در اختیارتان قرار میدهیم.

منظور از تهاتر چیست؟

تهاتر یکی از معاملاتی است که از زمان های قدیم در بین مردم کشورهای مختلف و به منظور رفع نیازهایشان رواج داشته است و مورد استفاده قرار میگرفت. معنی لغوی تهاتر که به آن بارتر نیز میگویند مساوات و برابر شدن می باشد. در اصطلاح نیز به معاملاتی که در آن دو کالا یا خدمات با یکدیگر مبادله میشود به شرط اینکه ارزش هر دو برابر باشد، معاملات تهاتری میگویند. این روش بیشتر در زمان هایی که با کمبود وجه نقد و نقدینگی مواجه هستیم مورد استفاده قرار میگیرد.

تهاتر سنگ نمای ساختمان به چه معناست؟

امروزه با توجه به کمبود نقدینگی در معاملات ساختمان سازی استفاده از معاملات تهاتری در این صنعت بسیار رواج یافته است و به چشم میخورد. پیمانکاران و ساختمان سازان در تلاشند بیشتر مواد و مصالح مورد نیاز خود را بدون پرداخت وجه نقد به دست آورند و تعهد دهند در مقابل یک واحد ملک، آپارتمان و … را واگذار کنند. به این کار در اصطلاح تهاتر گفته میشود.

همانطور که میدانید سنگ نمای ساختمان یکی از مصالح پرکاربرد در ساختمان سازی می باشد که به دلیل اهمیتشان امروزه در انواع مختلفی تولید گشته و در بازار موجود است. منظور از تهاتر سنگ نمای ساختمان نیز همین می باشد که  پیمانکاران در ازای دریافت میزان سنگ نمای مورد نیاز خود در تکمیل پروژه های ساختمانی تعهد میدهند یک واحد آپارتمان را بعد از تکمیل واگذار نمایند.

تهاتر سنگ نمای ساختمان 

منظور از نمای ساختمان چیست؟

همانور که میدانید ساختمان ها نیز مانند هر شی دیگری دارای پوسته خارجی که به ظاهر ساختمان معروف است، می باشد. نمای ساختمان  به پوسته ای میگویند که با توجه به آن میتوان تا حدودی اطلاعاتی در رابطه با هویت، سن، سبک، ساختار کلی ساختمان و … به دست آورد. با توجه به اینکه نمای بناهای موجود در شهر در کنار سایر ساختمان ها قرار دارند باید به گونه ای طراحی شود که با سایر ساختمان ها هماهنگ شود. نمای ساختمان علاوه بر زیبایی ظاهری و هماهنگی به عنوان رابط، نقش ارتباط دهنده فضای داخلی ساختمان با محیط بیرونی ساختمان را برعهده دارد.

نمای سنگی ساختمان

بهتر است بدانید اولین و مهم ترین نقش نمای ساختمان محافظت از بنا در برابر عوامل مختلف جوی و اقلیمی می باشد. همچنین استفاده از نمای مناسب که بتواند به عنوان عایق حرارتی، صوتی و ایمنی عمل کند از اهمیت بسیار زیادی برای افرد برخوردار است. از این رو امروزه عوامل بسیاری به منظور استفاده در نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد که یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین آن ها  سنگ نما می باشد که به خوبی تمام ویژگی های مورد نیاز برای استفاده در نمای ساختمان را دارا می باشد.

سنگ نمای ساختمان چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
 • سنگ ها مورد استفاده در نمای ساختمان باید داری ویژگی عدم تغییر رنگ باشند.
 • سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان باید در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار باشند.
 • سنگ های نما باید از تنوع بیشماری در رنگ و طرح برخوردار باشند.
 • سنگ نمای ساختمان باید بتواند به درستی به عنوان عایق حرارتی عمل کند.
 • سنگ نمای ساختمان را باید بتوان در تمامی سطوح اجرا کرد.
 • سنگ نمای ساختمان باید دارای استقامت و دوام بالایی باشد.
 • سنگ نمای ساختمان باید دارای طول عمر بالایی باشد تا در صورت نصب صحیح و اصولی نیاز به تعمیر و نگه داری نداشته باشئد.
 • مشخصات سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان
 • بافت سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان باید سالم، بدون شیار، ترک و یا شکستگی باشند.
 • سنگ نمای ساختمان نباید دارای خلل یا فرج داخلی باشند.
 • سنگ ها باید به صورت یکدست و یکنواخت باشند.
 • در سنگ نمای ساختمان نباید هیچگونه پوسیدگی دیده شود.
 • سنگ نمای ساختمان نباید با مواد مصنوعی آلوده شود.
 • سنگ نمای ساختمان باید در برابر عوامل بیرونی دارای مقاومت باشند. مانند باد، یخبندان، تغییر دما و ….
 • سنگ های انتخابی برای استفاده در نمای ساختمان باید در برابر ساییدگی از مقاومت بالایی برخوردار باشند.
 • سنگ نمای ساختمان را باید بتوان به راحتی برش داد و صیقلی نمود.
 • سنگ های انتخابی برای استفاده در سنگ نما باید دارای مقاومت کششی بالایی باشد.
 • قابلیت جذب آب از دیگر ویژگی های سنگ نمای مناسب در عملیات نماسازی می باشد.

انواع سنگ نمای ساختمان

سنگ قواره

سنگ قواره یکی از سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان می باشد که از سنگ لاشه به دست می آید. این سنگ در کارگاه های ساختمانی با انجام عملیات تیشه کاری ابعاد منظمی پیدا کرده و دارای گوشه های معینی میگردد. از این سنگ ها برای نماسازی دیوارهای باربر، جدول سازی، کف سازی و به طور کل مواردی که نیاز کمی به نماسازی دارند استفاده میشود.

سنگ بادبر

سنگ بادبر بیشتر در تونل سازی، پل سازی، جدول سازی، دیوارهای باربر و غیر باربر، سنگفرش و پله مورد استفاده قرار میگیرد. این سنگ ها با انجام عملیات تیشه کاری شکل منظمی پیدا کرده و یک سمت آن شکل صیقلی به خود میگیرد.

سنگ تراورتن

سنگ های تراورتن از دیگر سنگ های پرکاربرد در نماسازی است که در رنگ های سفید، کرم، خاکستری، قرمز و … در بازار موجود است. از این سنگ ها میتوان هم در نماسازی داخلی ساختمان و هم نماسازی خارج ساختمان استفاده کرد.

سنگ پلاک

برای اعمال نماسازی در سطوح مختلف از سنگ پلاک استفاده میشود. سنگ پلاک معمولا از برش دادن سنگ های قله به ضخامت های مختلف به دست می آید که بعد از جلا دادن و آینه ای شدن  سطح آن آماده مصرف میگردد. از سنگ های پلاک برای تزییتات داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود و میتوان به  منظور استفاده در کف سازی، دیوار، پله ها، کف پنجره و … کاربرد آن را مشاهده کرد.

سنگ کوارتزیت

سنگ کوارتزیت دارای ظاهری زبر و بلوری شکل می باشد و به راحتی میتوان آن را تشخیص داد. سنگ های کوارتزیت به دلیل اینکه دارای ظاهر زبری می باشند در نماسازی ساختمان های ارزان و روستایی مورد استفاده قرار میگیرند. این سنگ ها بیشتر در رنگ های قهوه ای سوخته، سرخ، خاکستری و قهوه ای در بازار به چشم میخورد.

تهاتر سنگ نمای ساختمان

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت یکی از انواع سنگ های آذرین می باشد. این سنگ ها بسیار سخت، محکم و بادوام می باشد و دارای قابلیت جلاپذیری بالایی است. از گرانیت های خرد شده به منظور تهیه بتن زیر سازی جاده و راه آهن استفاده میشود. از سنگ گرانیت در زیربنای تاسیسات، تزئینات داخلی و خارجی ساختمان و کف سازی استفاده میشود. از گرانیت های پرکاربرد در نماسازی میتوان به گابرو و دیاز اشاره کرد.

سنگ مرمریت

سنگ مرمر یکی از سنگ های محبوب مورد استفاده در نماسازی می باشد که در رنگ های سفید، خاکستری، سیاه، سبز،قرمز، زرد و ارغوانی در بازار موجود است. این سنگ ها برای تزئین و نماسازی داخلی ساختمان مانند کف، دیوار و سایر کارهای هنری مورد استفاده قرار میگیرد.

تهاتر سنگ ایتالیایی

در ابتدا بهتر است به این موضوع بپردازیم که سنگ چیست؟ در واقع سنگ به موادی از پوسته زمین گفته می شود که از یک یا چند کانی پدید می آیند. به بیانی دیگر سنگ ماده جامدی است که از تجمع مواد معدنی و شبه معدنی تشکیل شده است. به طور کلی سنگ ها به سه دسته آذرین، رسوبی و دگرگونی تقسیم می شوند که ماده اصلی تشکیل دهنده اصلی همه آن ها، سیلیس می باشد.

به طور کلی هر سنگی از ترکیب مواد شیمیایی متفاوت برخوردار بوده. بنابراین خواص مختلفی از خود را به نمایش می گذارد. از آنجایی که سنگ ها در برابر شرایط آب و هوایی قوی، بادوام و مقاوم می باشند، از این رو آن ها در صنعت ساخت و ساز کاربرد گسترده ای دارند. از متداول ترین سنگ های مورد استفاده در این صنعت می توان به سنگ آهک، ماسه سنگ، سنگ مرمر، سنگ گرانیت، سنگ کوراتزیت، سنگ بازالت و … اشاره کرد.

انواع سنگ‌ های ساختمانی

سنگ طبیعی

سنگ های طبیعی جزء آن دسته از سنگ هایی می باشند که از معادن طبیعی استخراج شده و پس از بهره وری، مورد استفاده قرار می گیرند. از رایج ترین و معروف ترین این سنگ ها می توان به سنگ مرمریت، مرمر ها، تراورتن، ماسه سنگ، سنگ آهکی، سنگ سیلیسی، ماسه سنگ اکسید آهن و …. اشاره کرد.

سنگ مصنوعی

سنگ های مصنوعی به سنگ هایی گفته می شود که در کارخانه ها و با ترکیب مواد و مصالح مختلف توسط بشر ساخته می شوند.

تهاتر سنگ ایتالیایی

سنگ ها در طراحی ساختمان چه کاربرد هایی دارد؟

کاربرد سنگ ها در کف ساختمان و پلکان

از آنجایی که سنگی که برای کف ساختمان و پلکان مورد استفاده قرار می گیرد در معرض سایش و ضربه خواهد بود. از این رو سنگی که در این مکان ها استفاده می شود، باید سخت بوده و از مقاومت سایشی و ضربه ای بالایی برخوردار باشد. از دیگر ویژگی هایی که این سنگ ها باید برخوردار باشند می توان به قابلیت برش در یک جهت، برخورداری از تخلخل کم و …. اشاره کرد.

استفاده از سنگ ها در پوشش دیوار های داخل ساختمان

یکی دیگر از کاربرد سنگ ها در صنعت ساخت و ساز، استفاده از آن در پوشش داخلی دیوار ساختمان می باشد. به طور مثال از سنگ ها در دیوار سرویس بهداشتی، حمام ها، ساختمان های اداری، فروشگاه ها، سالن های غذا خوری و … استفاده می کنند. لازم به ذکر است که این سنگ ها باید دارای ظاهری زیبا بوده و تخلخل آن ها کم باشد. تا در این صورت آن ها در اثر شست و شو با مواد شوینده آسیب نبینند و مقاومت آن ها کم نشود.

کاربرد سنگ در طراحی نمای ساختمان

سنگ در نما کاری ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی نمای ساختمان از سنگ های مقاوم و بادوام استفاده می کنند تا در برابر عوامل مختلف نظیر شرایط آب و هوایی، آلودگی هوا، تابش نور خورشید، یخبندان، گرد و غبار، باران های اسیدی  و …. آسیب نبینند. لازم به ذکر است که متدوال ترین و مناسب ترین سنگی که برای نماکاری و طراحی نمای ساختمان استفاده می شود،  سنگ تراورتن می باشد.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید

استفاده از سنگ در دیوار و شالوده

سنگ هایی که در دیوار های حائل و شالوده استفاده می شوند، به صورت نا منظم و بدون شکل خاص چیده می شوند. و فضای بین سنگ ها با تکه های ریزتر سنگ، پر می شوند. در واقع سنگ های سخت با مقاومت بالا و وزن مشخص مناسب این کار می باشند. و سنگ های متخلخل و سنگ هایی که دارای لایه بندی بوده و قابلیت انحلال آنها بالاست، برای دیوار و شالوده مناسب نیستند. لازم به ذکر است که از رایج ترین و مناسب ترین سنگ هایی که در دیوار وشالوده استفاده می شود، ماسه سنگ و سنگ  آهکی دولومیتی می باشد.

تهاتر سنگ ایتالیایی

کاربرد سنگ ها در پوشش پشت بام

بهتر است بدانید که به طور کلی از سنگ ها برای پوشش بام ساختمان استفاده نمی کنند. اما ممکن است در برخی از مناطق از پوشش های سنگی برای پشت بام ساختمان استفاده کنند. ویژگی هایی که این سنگ ها باید داشته باشند، می توان به سبک وزنی، بدون تخلخل بودن آن ها، غیر قابل نفوذ، مقاومت خمشی بالا و … اشاره کرد. شیست های کلریتی و میکاشیست ها از جمله سنگ های مناسب برای پوشش بام هستند.

تهاتر چیست؟ تهاتر سنگ ایتالیایی چگونه است؟

در ابتدا به این موضوع می پردازیم که تهاتر چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تهاتر در لغت به معنای مبادله پایاپای می باشد. که این مبادله می تواند مبادله کالا با کالا، کالا با خدمات، خدمات با خدمات باشد. در واقع زمانی موضوع تهاتر بیان می شود که یک پروژه با کمبود بودجه و یا نقدینگی مواجه شده باشد. حال تهاتر چگونه انجام می شود؟

بهتر است این موضوع را که تهاتر چگونه انجام می شود، با یک مثال توضیح دهیم. به عنوان مثال اگر در یک پروژه ساخت و ساز، کارفرما در تهیه سنگ ایتالیایی با کمبود بودجه مواجه شود. در این صورت می تواند در قبال تهیه این سنگ، به طرف دیگر معامله یک یا چند واحد از پروژه ساختمانی خود را در اختیار او قرار دهد. اما لازم به ذکر است که این معامله باید مورد تایید و توافق دو طرف باشد. در ادامه شما را با انواع تهاتر آشنا خواهیم کرد.

آشنایی با انواع تهاتر

تهاتر قهری

تهاتر قهری نوعی از تهاتر است که در آن همه شرایط تهاتر برقرار است. بدون آن که اراده طرفین در آن دخالت داشته باشد.

تهاتر قضایی

در صورتی که در معاملات تهاتری در میان طرفین اختلافی صورت گیرد که نتوانند به تنهایی آن را حل کنند، در این صورت باید به دادگاه مراجعه کرده و پس از بررسی مشکلات در داداگاه، رای قضایی تهاتر صورت گیرد.

تهاتر قراردادی

در این نوع تهاتر، افراد با یکدیگر توافق می کنند. به این معنا که در تهاتر قراردادی اراده افراد دخیل می باشد. در واقع آن ها خودشان تصمیم می گیرند که چه کالایی را با یکدیگر تهاتر کنند. به بیان دیگر اراده افراد در تهاتر قراردادی دخیل می باشد.

تهاتر ایقاعی

تهاتر ایقاعی زمانی به وجود می آید که دو طرف شرایط تهاتر را نداشته باشند. ولی با اراده ی یکی از طرفین شرایط تهاتر به وجود می آید.

تهاتر سنگ ایتالیایی

تهاتر سنگ وارداتی

سنگ یک جسم طبیعی است که از اجتماع یک یا چند کانی به وجود آمده است. از این رو سنگ ها با توجه به نوع کانی تشکیل دهنده، دارای انواع مختلفی هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با سنگ های وارداتی آشنا کرده و مطالبی را در زمینه تهاتر سنگ وارداتی ارائه دهیم.

امروزه صادرات سنگ به یکی از پر سودترین درآمد های غیر نفتی در ایران و دیگر کشور های مطرح در دنیای سنگ، تبدیل شده است. به طور کلی سنگ ‌ها دنیای خاصی دارند و جزو یکی از عناصر طبیعی در زندگی ما انسان‌ ها و طبیعت محسوب می ‌شوند. در ادامه شما را با نکاتی در زمینه صادرات سنگ آشنا خواهیم کرد.

نکاتی راجع به صادرات سنگ
 • در ابتدا باید هدف خود را از صادرات محصول مشخص کرد.
 • بعد از تعیین هدف، نوبت به مشخص کردن استراتژی های خود از صادرات می باشد. چرا که ممکن است استراتژی شما برای صادرات سنگ به هند با صادرات به عراق متفاوت باشد.
 • لازم است که شما از ریسک‌ های صادرات آگاه باشید. به این جهت که ناگهان در عمل انجام شده قرار نگیرید.
 • ابتدا مشتری خود را پیدا کنید و سپس اقدام به صادرات به کشوری دیگر نمایید.
 • با پیدا کردن مشتری و انجام توافق نامه‌ ها و قرارداد ها، محصول خود را آماده کنید و سپس آن را بسته بندی نمایید.
 • در صادرات باید به این نکته توجه کنید که سنگ ها از جمله کالا های شکستنی هستند و باید به درستی بسته بندی شوند، تا در هنگام جا به‌ جایی آسیبی نبینند.
 • در صادرات حتما باید برآوردی از هزینه‌ های خود داشته باشید. میزان درآمد و هزینه‌ هایی که انجام می ‌دهید را محاسبه کنید تا سود و ضرر خود را بسنجید و سپس به کشور های دیگر صادرات سنگ را ادامه دهید.

تهاتر سنگ وارداتی

صادرات سنگ در ایران به چه صورت است؟

ایران یکی از اصلی‌ ترین و بزرگ‌ ترین معادن سنگی دنیا را به خود اختصاص داده است. در این صورت افراد می توانند با سرمایه گذاری بر روی هر کدام از انواع سنگ‌ ها، در این زمینه انتظار موفقیت را داشته باشید. چرا که سنگ در تمام دنیا خواهان بسیاری دارد. و از آنجایی که در ایران معادن سنگ‌ هایی خاص همچون مرمر سفید، کبود، دودی و غیره وجود دارد، از این رو یکی از بزرگ ‌ترین پتانسیل ‌ها برای رشد و سرمایه گذاری محسوب می‌شود. بنا به همین امر است که صادرات سنگ به کشورهای دیگر همچون کشورهای آسیایی، آسیای شرقی و اروپایی بسیار پر رونق است.

اما مطمئنا صادرات علاوه بر مزایایی که دارد با معایبی نیز همراه می باشد. از جمله مشکلات صادرات سنگ در ایران، می توان به موانع گمرکی و مراحل اداری صادرات اشاره کرد. البته شما جهت حل کردن این مشکل کافی است که با شرکت و مجموعه کمرگی مشاوره‌ ای داشته باشید تا بتوانید جریان صادرات سنگ را به خوبی پیش ببرید.

تهاتر سنگ وارداتی

ابتدا بهتر است با معنی و مفهوم تهاتر آشنا شوید؟ تهاتر در لغت به معنای مساوات و برابر شدن می باشد. و در اصطلاح به معاملاتی که در آن یک کالا و یا خدمات در مقابل کالا و وخدمات دیگر معامله می شود، معادلات تهاتری گفته می شود. توجه کنید در انجام این معاملات از هیچ گونه ابزار معاملات پول، ارز و …. استفاده نمی شود. و این امر موجب شده که استفاده از این روش در شرایطی که با کمبود وجه نقد مواجه هستیم. مزایای بسیار را به همراه داشته باشد.

اما تهاتر سنگ وارداتی چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه با کاهش وجه نقد در بسیاری از صنایع و فعالیت ها مواجه هستیم که یکی از این صنایع، صنعت ساخت و ساز می باشد. به این منظور پیمان کاران و ساختمان سازان در تلاش اند مواد و مصالح مورد نیازی خود را به صورت تهاتری و بدون پرداخت وجه نقدی انجام دهند.

آشنایی با انواع تهاتر
تهاتر قهری

تهاتر قهری نوعی از تهاتر است که در آن افراد در انجام معامله حق دخالت ندارند.

تهاتر سنگ وارداتی

تهاتر قضایی

در صورتی که در معاملات تهاتری در میان طرفین اختلافی صورت گیرد که نتوانند به تنهایی آن را حل کنند، در این صورت باید به دادگاه مراجعه کرده و پس از بررسی مشکلات در داداگاه، رای قضایی تهاتر صورت گیرد.

تهاتر قراردادی

در این نوع تهاتر افراد با یکدیگر توافق می کنند به این معنا که در تهاتر قراردادی اراده افراد دخیل می باشد. در واقع آن ها خودشان تصمیم می گیرند که چه کالایی را با یکدیگر تهاتر کنند.

تهاتر سنگ تراورتن ؛ سنگ تراورتن یکی از سنگ هایی است برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. و از آنجایی که نمای ساختمان از مکان هایی است که هنگام طراحی و ساخت به آن توجه می شود، از این رو شناخت سنگ تراورتن برای استفاده در نمای ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

در ادامه شما را با سنگ تراورتن و ویژگی ها، کاربرد ها و قابلیت های این سنگ و تهاتر سنگ تراورتن به قیمت مناسب با املاک ساختمان، آشنا خواهیم کرد.

اگر قصد فروش یکپارچه و حرفه ای مجتمع خود را دارید همین الان کلیک نمایید
 

سنگ تراورتن چیست؟

سنگ تراورتن جزء سنگ های آهکی متخلخل می باشد که در واقع از رسوبات چشمه های آب گرم تشکیل شده اند و حفره های روی این سنگ ها، از گاز های محبوس همین آب های گرم به وجود می آید. از آنجایی که این سنگ ها از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردار است، از این رو این سنگ ها برای طراحی نما های ساختمان، کف پوش ها، سنگ فرش ها، دیوار ها و …. مورد استفاده قرار می گیرد. # تهاتر سنگ تراورتن

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

 
معرفی ویژگی های سنگ تراورتن
 • سنگ تراورتن از ساب پذیری بالایی برخوردار است.
 • از آنجایی که سنگ تراورتن دارای پرمنفذ است، از این رو این سنگ مانعی برای لیز خوردن می باشد.
 • بافت سنگ تراورتن دارای نمایی زیبا و جذاب می باشد.
 • سنگ تراورتن دچار رنگ رفتگی نمی شود.
 • خرید سنگ تراورتن مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که رایج ترین رنگ های سنگ تراورتن، مقرون‌ به‌ صرفه تر می باشد.
 • از آنجایی که سطح رویی تراورتن همواره خنک می ماند. از این رو این سنگ انتخاب مناسبی برای مکان های مرطوب از جمله استخر و حیاط و … در آب و هوای گرم است. # تهاتر سنگ تراورتن
 

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

 

 

 • با استفاده از سنگ تراورتن می توان به جای استفاده از ملات، سنگ را خشک کار کرد.
 • سنگ تراورتن به دلیل برخورداری از حفرات، خاصیت عایق حرارتی و صوتی دارد.
 • یکی دیگر از ویژگی های سنگ تراورتن، دیرتر کثیف شدن این سنگ نسبت به سایر سنگ ها می باشد.
 • از آنجایی که سنگ های تراورتن جزء سنگ ‌های طبیعی می باشند. از این رو این سنگ‌ ها از سنگ های ساخته شده توسط بشر محکم ‌تر هستند و طول عمر بالا تری دارند. # تهاتر سنگ تراورتن
اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

سنگ تراورتن را می توان به دو صورت موج دار و بی موج برش زد.

از آنجا که سنگ تراورتن دارای یک لایه محافظ یو وی می باشد. از این رو این سنگ ها در برابر نور آفتاب مقاوم هستند.

دارا بودن حفره های ریز در سنگ های تراورتن، باعث افزایش چسبندگی این محصول می‌ شود.

از آنجا که سنگ تراورتن از زیبایی خاص و منحصر به فردی برخوردار است. از این رو این سنگ ها در نما های بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. # تهاتر سنگ تراورتن

تهاتر سنگ تراورتن

کاربردهای سنگ تراورتن

همان طور که گفته شد تراورتن سنگی است که در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو می توان با استفاده از سنگ تراورتن نمای یک بنا را مجلل کرد. به طور کلی لازم است بدانید که سنگ تراورتن در راه پله، نمای خارجی، پیشخوان، کف و دیوار ها و …. کاربرد دارد و به دلیل رنگ بندی بالا و تنوع، می توان در جای جای یک بنا از آن استفاده نمود. در ادامه شما را دیگر کاربرد های سنگ تراورتن آشنا می کنیم.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
 • کف و دیوارها
 • صفحه رویی کابینت آشپزخانه و کاشی‌ ها
 • محفظه‌ های دوش
 • شومینه
 • کف استخر
 • سنگفرش خارجی
 • مصنوعات سنگی تراورتن
 • ورودی‌های اختصاصی
 • محفظه (شومینه)
 • حیاط و پاسیو
 • راهروها و مسیرها
 • پله ‌ها
 • مسیرهای رانندگی و ….

تهاتر سنگ تراورتن با املاک ساختمان

در ابتدا بهتر است بدانید که تهاتر به چه معناست؟ تهاتر در واقع اصطلاحی است که به مبادله کالا به کالا گفته می شود. در این معامله ابتدا باید طرفین نسبت به قیمت هر دو کالا اطلاع پیدا کرده و سپس طی یک قرار داد با هم توافق کنند. # تهاتر سنگ تراورتن

تهاتر سنگ تراورتن

در واقع تهاتر املاک با کالا یک شیوه تهاتری است که در آن مالک آپارتمان یا ملک در ازای انتقال ملک خود کالایی را دریافت می کند. این کالا می تواند شامل موارد بسیاری باشد که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • تهاتر املاک با مواد غذایی
 • تهاتر ملک با پوشاک
 • تهاتر ملک با کنسروجات
 • تهاتر ملک با عرقیجات
 • تهاتر ملک با کالای ساختمانی
 • تهاتر ملک با سنگ تراورتن و …

انواع شاخص تراورتن در ایران
 • تراورتن سفید محلات
 • تراورتن قرمز آذرشهر (نزدیک تبریز) و جرقویه
 • تراورتن گردویی (قهوه ای رنگ) آذرشهر
 • تراورتن لیمویی: محلات

سنگ گرانیت متداول ترین سنگی می باشد که در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع سنگ گرانیت جزء سنگ های آذرین درونی می باشد که از سنگ های میکا، فلدسپات، کوارتز و …. تشکیل شده است. این سنگ ها در رنگ های مختلفی نظیر خاکستری، طوسی، صورتی، سیاه و …. وجود دارد که رنگ آن ها به کانی و شیمی سنگ ها بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با سنگ گرانیت آشنا کرده و مطالبی را در زمینه کاربرد ها، قابلیت ها و ویژگی های سنگ گرانیت ارائه دهیم.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید

سنگ گرانیت چه کاربرد هایی دارد؟

سنگ گرانیت از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است. از این رو از این سنگ در مکان های شلوغی مانند ساختمان های اداری، تجاری، سنگفرش خیابان ها، ایستگاه های مترو و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

از سنگ های گرانیت برای فضا های داخلی نظیر کانتر های آشپزخانه، پله های ساختمان، سنگفرش واحد ها، کف حیاط ها و … نیز استفاده می کنند. (تهاتر سنگ گرانیت با ملک)

یکی دیگر از کاربرد های سنگ گرانیت، استفاده از آن در نمای ساختمان ها می باشد.

سنگ های گرانیت برای ساخت مجسمه های زیبا در موزه ها، ستون ها، طاق های با شکوه و بلوک های ضخیم، دیوارها، راهروها، شومینه ها ، کاشی های کف و میزهای پیشخوان و …. نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی ویژگی ها و مزایای سنگ گرانیت

سنگ های گرانیت سنگ هایی با دوام بالا می باشند.

حالت صیقلی سنگ های گرانیت، زیبایی نما را چند برابر کرده و انعکاس کریستال ها را به نمایش می گذارد.

به دلیل ظرافت و درخشندگی بالا این سنگ ها، اغلب برای كفپوش و قاب های ديواری مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ های گرانیت در برابر نفوذ آب و ضربه مقاوم می باشند. (تهاتر سنگ گرانیت با ملک)

یکی از ویژگی های این سنگ تشعشع امواج رادیواکتیو می باشد. این امواج می توانند در محیط هایی که دارای اشعه ایکس یا گاما یا میدان مغناطیسی هستند، افزایش یابند.

سنگ گرانیت از جمله سنگ هایی می باشد که از تخلخل کمی برخوردار است. از این رو این سنگ ها آب بسیار کمی را جذب می کنند.

از آنجا که سنگ گرانیت از مواد مذاب تشکیل شده است، از این رو می توان گفت که این سنگ ها در برابر حرارت مقاومت بالایی دارند. (تهاتر سنگ گرانیت با ملک)

تهاتر سنگ گرانیت

همچنین لازم به ذکر است که سنگ گرانیت مقاومت بالایی نیز در برابر سایش و خوردگی دارد.

سنگ گرانیت دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح بندی دارد.

سنگ گرانیت در برابر عوامل محیطی و آب و هوایی نیز از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

تهاتر سنگ گرانیت با ملک تجاری و اداری و مسکونی

تهاتر سنگ گرانیت با ملک تجاری و اداری و مسکونی به معنای مبادله کالا به کالا می باشد. در این تهاتر سنگ گرانیت با ملک تجاری، مسکونی و یا اداری مبادله می شود. که مطمئناً انجام این معامله با قوانینی همراه است که این قوانین را دو طرف با هم تعیین کرده و به توافق می رسند. سپس یک قرارداد را تنظیم کرده و دو طرف معامله با امضا کردن قرارداد، موافقت خودشان را با تهاتر اعلام می کنند.

معایب سنگ گرانیت (تهاتر سنگ گرانیت با ملک)

مطمئناً سنگ گرانیت با داشتن این ویژگی ها، معایبی نیز دارد. از معایب سنگ های گرانیت می توان به قیمت بالا سنگ های گرانیت، عدم چسبندگی به ملات، ایجاد بار مرده در ساختمان، امکان اکسیده شدن و یا زنگ زدگی عنصر آهن در گرانیت، وزن بالا به علت تراکم زیاد در بافت این سنگ و عایق نبودن سنگ های گرانیت در برابر حرارت و صوت و در نتیجه هدررفت انرژی اشاره کرد.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید
آشنایی با انواع سنگ های گرانیت و کاربرد هر کدام از آن ها

اول این که سنگ گرانیت یک سنگ طبیعی است که انواع و رنگ‌ های گوناگونی دارد. در این مقاله شما را با چند نمونه از سنگ ها گرانیت و کاربرد آن ها آشنا خواهیم کرد. (تهاتر سنگ گرانیت با ملک)

تهاتر سنگ گرانیت

سنگ بولارد: کاربرد سنگ بولارد در معابر و سطح شهر می باشد.

سنگ جدول: این سنگ همان طور که از نامش پیداست، در جداول ساختمانی و جدول معابر شهری کاربرد دارد.

سنگ گرانیت طولی: کاربرد سنگ گرانیت طولی در نمای ساختمان ‌ها می باشد.

سنگ حکمی: سنگ حکمی در کفپوش‌ های ساختمان و پارکینگ‌ ها کاربرد دارد.

سنگ پله: از این سنگ ها برای پله‌ های ساختمان، استفاده می کنند.

سنگ کوبیک: سنگ کوبیک مناسب سنگفرش حیاط و خیابان‌ ها می باشد. # تهاتر سنگ گرانیت

سنگ های ساختمانی | تهاتر سنگ ساختمانی | 09129531853

تهاتر سنگ ساختمانی به صورت صد در صد(100%) با املاک و مستغلات، واحد‌های مسکونی، اداری، تجاری، باغ و ویلا در هر نقطه ای از کشور و در هر مبلغی به این گستردگی صرفا توسط شرکت توسعه عمران آساک امکان پذیر است.

شرکت آساک مستقیما یا در قالب توافقنامه همکاری از طریق یکی از شرکت ها یا معدن داران سنگهای ساختمانی، سنگ مورد نظر شما را تامین میکنید. سنگ تهاتری میتواند مرمریت، آنتیک، عباس آباد، تراورتن، گرانیت باشد. همچنین می تواند از معادن داخلی و یا واردات سنگهای خارجی چینی یا ایتالیایی و سنگهای گران قیمت مشابه باشد.

بهرحال، تهاتر سنگهای ساختمان با توجه به منابع مالی و امکانات تهاتری و اعتباری شرکت آساک در شرایطی که شما نیاز به حفظ پول برای مرحله نازک کاری دارید اقدام بسیار مناسبی است.
 

بلافاصله اینجا کلیک نمایید و با کارشناسان و مشاوران ما ارتباط برقرار نمایید.

مشاوره

 

 

شاید در تهیه آهن آلات، میلگرد یا سیم و کابل تهاتر به صورت صد در صد به سختی انجام گردد ولی تهاتر سنگهای ساختمانی به صورت صد در صدی با پروژه های ساختمانی ساده تر است.

پیشنهاد می گردد برای تهیه سنگهای ساختمانی داخلی و وارداتی چه به صورت نقد و اقساط و چه به صورت اعتباری یا تهاتری از امکانات و توانمندی شرکت آساک بهره مند گردید.

گروه بین المللی آساک علاوه بر تهاتر سنگهای ساختمانی، مصالح و لوازم ساختمانی مورد نیاز سازندگان و انبوه سازان را نیز تهیه و تأمین می‌نماید. منظور اینکه تامین تهاتری کلیه مصالح ساختمانی، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی و خدمات پیمانکاری و مقاطعه کاری توسط شرکت توسعه عمران آساک امکان پذیر است.
شما می توانید لیست اقلام ساختمانی مورد نیاز پروژه را در اختیار شرکت آساک قرار دهید و سپس آنها را طبق برنامه زمان بندی در قبال واحد‌های ساختمانی و یا اعتباری و به صورت اقساط تحویل بگیرید.

اگر قصد فروش یکپارچه و حرفه ای مجتمع خود را دارید همین الان کلیک نمایید

امروزه در صنعت ساخت و ساز ما شاهد مصالح ساختمانی متعددی هستیم که هر کدام از آن ها ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارند. یکی از این مصالح پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی، سنگ ساختمان می باشد. در این مقاله قصد داریم راجع به سنگ ساختمان و ویژگی ها، کاربرد ها و انواع آن ها مطالبی را ارائه دهیم.

سنگ ساختمان چیست؟

سنگ یک جسم طبیعی است که از اجتماع یک یا چند کانی به وجود آمده است. از این رو سنگ ها با توجه به نوع کانی تشکیل دهنده، دارای انواع مختلفی هستند. حال منظور از سنگ ساختمانی، مصالحی است که در تولید ساختمان ها به کاربرده می شوند.

سنگهای مصرفی در حوزه ساختمانی باید یکسری ویژگی داشته باشند که بتوان از آن ها در این صنعت استفاده کرد.

از جمله ویژگی هایی که سنگهای ساختمانی باید از آن برخوردار باشند، می توان به:

 • مقاومت در برابر تغییرات هوایی،
 • مقاومت در برابر حرارت،
 • مقاومت در برابر سایش،
 • برخورداری از زیبایی،
 • رنگ بندی مناسب و متنوع و … اشاره کرد.

سنگ هایی با این ویژگی بیشترین و کاربرد و استفاده را در صنعت ساختمان سازی خواهند داشت. در ادامه شما را با دیگر ویژگی های سنگهای ساختمانی، آشنا خواهیم کرد.

یک سنگ ساختمان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
 • سنگ ساختمانی باید سبک باشد.سنگ ساختمانی باید با توجه به کاربرد خود، ویژگی مخصوص خود را دارا باشد. به طور مثال باید از سنگهای ساختمانی که در برابر آب مقاوم هستند در کف حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد. سنگ ساختمان باید مستحکم باشد.
 • ضخامت سنگهای ساختمانی با توجه به محلی که از آن استفاده می کنند، بسیار اهیمت دارد. به طور مثال از سنگهای ساختمانی با ضخامت کم در کف و دیوار ها استفاده می کنند و از سنگهای ساختمانی ضخیم، درکانتر، وان حمام و … استفاده می کنند.
 • سنگ ساختمانی باید در برابر تغییرات هوایی و نفوذ مواد شیمیایی مقاوم باشد.
 • سنگهای ساختمانی باید ساپ پذیری بالایی داشته باشند (منظور از ساپ پذیری، یعنی مقاومت سنگ در برابر ساییدگی)

کاربرد سنگ های ساختمانی

کاربرد سنگ های ساختمانی در بخش داخلی

در بخش های داخلی یک ساختمان از جمله کف و دیوار های آشپزخانه، حمام، اتاق خواب، راه پله ها، سرویس های بهداشتی، کانتر و …. از انواع سنگهای ساختمانی استفاده می کنند.

اگر نیاز به اجرای تهاتری خدمات ساختمانی دارید کلیک نمایید

کاربرد سنگ های ساختمانی در بخش خارجی

از سنگ های ساختمانی در بخش های خارجی، بیشتر به عنوان تزئین نمای ساختمان استفاده می کنند. به طور مثال برای تزئین راه پله های ورودی، برای سنگفرش فضا های باز، برای تزئین تراس و …. از انواع سنگهای ساختمانی تزئینی استفاده می کنند.

انواع سنگ های ساختمانی

سنگ گرانیت

سنگ گرانیت از جمله سنگهای ساختمانی می باشد که برای تزئین کف و دیوار داخلی ساختمان، نمای مجسمه ها، ستون سازی، زیر بنای تاسیسات و …. مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع سنگ گرانیت نوعی سنگ آذرین است که به دلیل چگالی و سختی بالا، در برابر ضربه و نفود آب مقاومت بالایی دارد.

سنگ کوارتزیت

سنگ کوارتزیت دارای ویژگی هایی از جمله مقاوم در برابر هوازدگی، قیمت مناسب، سختی بالا و ….. می باشد. و می توان گفت که این ویژگی ها موجب شده که بتوان از سنگ کوارتزیت برای نماکاری ساختمان، پوشش دیوار ها، کف زمین، سطح پله ها و …. استفاده کرد.

سنگ مرمر

از آنجایی که سنگ مرمر سطحی شفاف و آینه ای دارد و همچنین این سنگ از صیقل پذیری بالایی برخوردار است. از این رو از سنگ های مرمر برای دکوراسیون دخلی و تزئینات داخلی ساختمان استفاده می کنند. حال ممکن است برای شما سوال پیش آید که چرا در نماسازی ساختمان از سنگ مرمر استفاده نمی کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که چون سنگ مرمر در برابر رطوبت و آلودگی از مقاومت کمی برخوردار است، به این دلیل برای نماسازی ساختمان مناسب نمی باشد.

سنگ مرمریت

بسیاری از افراد سنگ مرمریت را با سنگ مرمر یکی می دانند اما باید گفت که این دو سنگ هیچ شباهتی به یکدیگر ندارند. سنگ مرمریت را می توان به سه دسته سنگ چینی، ابری و کریستال دسته بندی کرد که هر کدام از این دسته ها، خود شامل انواع مختلفی از سنگ های مرمریت هستند. از انواع این سنگ ها می توان به:

 • مرمریت خوی،
 • کوه سفید،
 • دهبید،
 • هرسین،
 • شیراز،
 • کویر کاشان
 • کاوش کرمان
 • و دهبید و … اشاره کرد.
سنگ تراورتن

سنگ تراورتن از جمله سنگهای ساختمانی می باشد که برای نماسازی ساختمان، دکوراسیون داخلی ساختمان و برخی اوقات برای تزئینات خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ تراورتن همانند دیگر سنگهای ساختمانی انواع مختلفی دارند که از مهم ترین و پرکاربرد ترین آن ها می توان به سنگ تراورتن حاجی آباد اشاره کرد. این سنگ به دلیل طرح ابر و بادی و موج دار، از محبوبیت بالایی برخوردار است.

سنگ گیوتین

سنگ گیوتین از کنار هم قرار گرفتن تکه سنگ های تراورتن با پایه رزینی ایجاد می شود. این نوع سنگ نیز نمونه ای از سنگهای دکوراتیو است که در طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ آنتیک

از کنار هم قرار دادن خرده سنگهای تراورتن، سنگ های آنتیک به وجود می آید. سنگ های آنتیک از جمله سنگهای ساختمانی هستند که در دکوراتیو بیشترین کاربرد را دارند. بنابراین از سنگ آنتیک هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان استفاده می کنند.

ماسه سنگ

ماسه سنگ در دسته سنگهای رسوبی می باشد که از متصل شدن دانه های سیلیسی به وجود می آید. ماسه سنگ را می توان در مواردی از جمله کف پوش ها، پوشش سقف، بالکن، استخر ها، دیوار ها و … استفاده نمود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که از نوع سنگها می توان هم در داخل و هم در خارج ساختمان استفاده کرد.

سنگ گابرو

از کاربرد های سنگ گابرو در ساختمان می توان به استفاده آن در سنگ نما، سنگ تزئینی ساختمان، ساخت کانتر و …. اشاره کرد.

سنگ دیوریت

سنگ دیوریت نیز جزء آن دسته از سنگهایی است که برای نماسازی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

سنگ ازاره

از سنگ آزاره به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوار ها در ساختمان سازی استفاده می کنند.  

 • اگر می خواهید مصالح مورد نیاز خود را، تهاتر کنید؛
 • و یا اگر تولید کننده ای هستید که تمایل به تهاتر دارید؛
 • با شرکت ساختمانی آساک تأمین تماس بگیرید.

شرکت آساک تأمین،برای پیشرفت پروژه های عمرانی در زمینه تهاتر متریال ساختمانی با پیمانکاران و کارفرمایان محترم همکاری می کند.

در ابتدا بهتر است شما را با سنگ مرمریت و مرمر آشنا کرده و مطالبی را در زمینه تهاتر این سنگ ها با ملک تجاری و مسکونی ارائه دهیم.

سنگ مرمریت چیست؟

مرمریت در واقع یک سنگ دگرگون شده می باشد که از تبلور سنگ آهک تشکیل شده است. سنگ مرمریت به دلیل ویژگی هایی که دارد، کاربرد های زیادی را شامل می شود. از کاربر های این سنگ می توان به استفاده از سنگ گرانیت در آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، کف پوش، دیوار پوش، اتاق خواب و …. اشاره کرد. همچنین لازم است بدانید که سنگ های مرمریت ایده آل ترین انتخاب جهت استفاده در فضای داخلی می باشد. # تهاتر سنگ مرمریت

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
انواع سنگ‌های مرمریت
 • سنگ های مرمریت چینی
 • سنگ‌ های مرمریت کریستالی
 • سنگ‌ های مرمریت ابری
 • آشنایی با ویژگی های سنگ مرمریت

تهاتر سنگ مرمریت

مزایا
 • مقاومت و استقامت بالا
 • قابلیت حکاکی و صیقل‌ کاری
 • دارای سطحی صاف و براق و آینه ‌ای
 • دارای جذب آب بسیار بالا
 • برخورداری از طرح و رنگ متنوع
 • برخورداری از وزن بالا
 • امکان نصب آسان
 • دارای تخلخل کم
 • قابلیت چسبندگی بالا با ملات
 • برخورداری از مقاومت حرارتی بالا
 • قابلیت ساپ پذیری بالا
 • برخورداری از معادن با کیفیت

معایب

 • عدم مقاومت در برابر ضربه و خراش
 • عدم مقاومت در برابر مواد اسیدی و فرسایش
 • مقاومت فشاری پایین نسبت به سنگ‌ های گرانیت
 • عدم مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
 • عدم مقاومت در برابر انقباض و انبساط

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

 
سنگ مرمر چیست؟

سنگ مرمر سنگی‌ است که از دگرگونی سنگ آهک بر اثر حرارت و فشار زیاد تشکیل می ‌شود. ماده اولیه این سنگ، کلسیت می باشد. البته لازم به ذکر است که در ساختار مرمر علاوه بر کلسیت، مواد دیگری مانند اکسید آهن، گرافیت، کوارتز و …. نیز وجود دارد. # تهاتر سنگ مرمریت

بررسی ویژگی های سنگ مرمر

 • برخورداری از سختی بالا
 • مقاومت در برابر شرایط محیطی
 • دارای سطح صیقلی
 • برخورداری از ساپ پذیری بالا
 • عایق حرارت و حفظ انرژی
 • ضد آلرژی
 • خنکی و جذب نکردن گرما
 • قابلیت استفاده از سنگ مرمر در نما ها و طراحی ها # تهاتر سنگ مرمریت

سنگ مرمر چه کاربرد هایی دارد؟

 • استفاده از سنگ مرمر در دیوار بین کابینت ها
 • کاربرد سنگ مرمر به عنوان کفپوش
 • استفاده از میزهای مرمر
 • کاربرد سنگ مرمر در ساخت راه پله
 • استفاده از لامپ تزئینی مرمر
 • استفاده از سنگ مرمر برای ساخت آباژور

کابربرد کانتر سنگ مرمر

 • استفاده از سنگ مرمر در طراحی حمام
 • کاربرد سنگ مرمر به عنوان دیوارپوش
 • به عنوان میز قهوه خوری سنگ مرمر
 • استفاده از سنگ مرمر در رویه میز جلو مبلی و عسلی
 • کاربرد سنگ مرمر در تمامی مصنوعات از جمله گلدان ها، آبنما، روشویی، انواع مجسمه ها و …. # تهاتر سنگ مرمریت
تفاوت دو سنگ مرمریت و مرمر

بسیاری از افراد گمان می کنند که سنگ مرمریت و سنگ مرمر با هم یکسان هستند. اما باید گفت که این طرز تفکر کاملاً نادرست است. سنگ مرمر و مرمریت تفاوت هایی با هم دارند که از مهم ترین  این تفاوت ها می توان به این مورد اشاره کرد که مرمريت نوعي سنگ آهک رسوبي است در حالي که سنگ مرمر نوعی سنگ آهک حاصل از دگرگونی می باشد. از تفاوت های دیگر این دو سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تفاوت مرمر و مرمریت در چرخه سنگ (که مرمريت نوعي سنگ آهک رسوبي است در حالي که سنگ مرمر نوعی سنگ آهک حاصل از دگرگونی می باشد.) # تهاتر سنگ مرمریت

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

تفاوت در زیبایی و جلاپذیری

تفاوت در کاربری

تهاتر سنگ مرمریت و مرمر با ملک تجاری و مسکونی

با توجه به عنوان مقاله، ممکن است اولین سوالی که ذهن شما را درگیر کند این باشد که تهاتر به چه معناست؟ تهاتر در معنای لغوی به معنای مبادله کالا به کالا می باشد. به طور مثال هرگاه دو نفر مالک چیزی در ذمّۀ یکدیگر باشند موضوع تهاتر بیان می شود. # تهاتر سنگ مرمریت

در این معامله ابتدا باید طرفین نسبت به قیمت هر دو کالا اطلاع پیدا کرده و سپس طی یک قرار داد با هم توافق کنند. در واقع تهاتر املاک با کالا یک شیوه تهاتری است که در آن مالک آپارتمان یا ملک در ازای انتقال ملک خود کالایی را دریافت می کند.

تهاتر سنگ مرمریت

تهاتر چه قوانینی دارد؟

 • زمان داد و ستد در هر دو طرف باید یکسان باشد.
 • جنس موضوع هر دو دین با هم برابر باشد.
 • مکان داد و ستد باید با هم برابر باشد.
 • طرفین در مقابل یکدیگر، هم بدهکار و هم طلبکار باشند. و …. # تهاتر سنگ مرمریت

تهاتر سنگ آنتیک ؛ امروزه در صنعت ساخت و ساز، مصالح ساختمانی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و کاربرد های مختص خود را دارند. اما یکی از مصالح پرکابرد در این صنعت، سنگ های آنتیک ساختمانی می باشند. لازم به ذکر است که این سنگ ها از اجتماع یک الی چند کانی تشکیل شده اند و با توجه به نوع کانی اشان، کاربرد ها و ویژگی های متنوعی دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با سنگ های ساختمانی و تهاتر سنگ آنتیک ساختمانی آشنا کنیم.سنگ آنتیک چیست؟

تهاتر سنگ آنتیک ؛ ممکن است در حین فرآیند استخراج از معدن و یا به طور طبیعی، سنگ هایی به نام تراورتن خرد و یا شکسته شوند. از کنار هم قرار گرفتن خرده سنگ های تراورتن با مواد چسبنده، سنگ های آنتیک ساخته می شود. که مهندسان و طراحان از این سنگ ها در کف پوش ها، محوطه سازی باغ ها ویلا ها، اماکن تفریحی و ….، نمای داخلی و بیرونی و …. استفاده می کنند.

به طور کلی سنگ های ساختمانی در انواع مختلفی وجود دارند که یکی از آن ها سنگ های آنتیک می باشند. سنگ های آنتیک جزء آن دسته از سنگ هایی است که در دکوراتیو بیشترین کاربرد را دارد. اما به طور کلی در سنگ ها آنتیک هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع سنگ های آنتیک

سنگ های آنتیک طبیعی

بسیاری از افراد گمان می کنند که سنگ های آنتیک طبیعی از کنار هم قرار گرفتن ضایعاتی از جمله تراکیت، گرانیت، دیوزیت، آنزریت و … به وجود می آید. اما این طرز تفکر کاملا نادرست است. چرا که این ضایعات سختی بالایی دارند، از این رو فرآیند برش و صیقل را با مشکل مواجه می کنند.

بنابراین لازم است بدانید که تنها ضایعات سنگ های تراورتن هستند که برای ساخت سنگ های آنتیک مناسب می باشند. چرا که این ضایعات سختی پایین اما در عین حال انعطاف پذیری بالایی دارند. در نتیجه فرآیند برش آسان تر خواهد شد. # تهاتر سنگ آنتیک

تهاتری سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک مصنوعی

سنگ های مصنوعی برخلاف سنگ های طبیعی، نیازی به تخلخل برای چسباندن به ملات، ندارند. چرا که در زمان قالب گیری این سنگ ها، تجهیزاتی استفاده می شود تا از ریزش آن ها بعد از چسباندن، جلوگیری شود. در نتیجه می توان گفت که سنگ های آنتیک مصنوعی نسبت به سنگ های آنتیک طبیعی از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و در سایز های مختلفی نیز ساخته می شوند. # تهاتر سنگ آنتیک

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید

انواع سنگ آنتیک براساس جنس

 • سنگ آنتیک تراورتن
 • سنگ آنتیک ماسه ایی
 • سنگ آنتیک مالون
 • سنگ آنتیک گرانیتی
 • سنگ آنتیک قیچی
سنگ آنتیک در چه مکان هایی استفاده می شود؟
 • نمای ساختمان
 • دیوارپوش بین کابینتی
 • دیوار آشپزخانه
 • فضای بالای شومینه
 • نمای محوطه حیاط منازل
 • تزئین دیوار پشت تلویزیون
 • طراحی فضای ویلاها و باغ
 • در دیوار دور ستون‌ ها
 • دیوار اماکن اداری و تجاری
 • نصب بین دیوارهای کابینت
 • و ……
جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
آشنایی با ویژگی های سنگ های آنتیک ساختمانی

از جمله ویژگی مهمی که سنگ های آنتیک ساختمانی باید از آن برخوردار باشند. مقاومت آن ها در برابر حرارت، تغییرات هوایی، سایش، آب، نفوذ مواد شیمیایی، تغییرات محیطی، یخ زدگی، رطوبت، فشار و …. می باشد.

 • یک سنگ آنتیک ساختمانی باید از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد.
 • سنگ های آنتیک ساختمانی باید دارای تنوع و رنگ بندی مختلفی باشند.
 • به دلیل امکان چسبندگی سنگ های آنتیک، می توان آن ها را بر روی هر دیواری نصب کرد. 
 • سنگ های آنتیک را می توان در صورت هر گونه آلودگی، به راحتی تمیز کرد.
 • سنگ های آنتیک از چگالی نسبتاً بالایی برخوردار هستند اما جالب است بدانید که نسبت به دیگر سنگ های طبیعی از وزن پایین تری برخوردار هستند. از این رو حمل این نوع سنگ ها آسان تر می باشد.
 • سنگ های آنتیک در برابر گرما مقاومت بالایی دارند. از این رو بیشتر طراحان از آن ها در ساخت فضای خارجی شومینه ها استفاده می کنند.
 • این سنگ ها را می توان در اکثر مکان ها از جمله دیوار ها، محیط های مرطوب، شومینه، حیاط، باغ، ویلا و …. نصب کرد.
 • سنگ های آنتیک نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی، از انعطاف پذیری بالاتری برخودار هستند. # تهاتر سنگ آنتیک

تهاتری سنگ آنتیک

استفاده از سنگ های آنتیک ساختمانی چه معایبی را به همراه دارد؟

 • از سنگ های آنتیک نمی توان برای پوشش سقف استفاده نمود.
 • سنگ های آنتیک قابلیت رنگ پذیری ندارند.
 • از این سنگ ها نمی توان در فضا های قوسی شکل و منحنی دار استفاده نمود.
 • امکان تجمع حشرات در بین بند های سنگ آنتیک وجود دارد. # تهاتر سنگ آنتیک

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

 

تهاتر سنگ آنتیک مثل انواع سنگهای ساختمانی نیاز به تامین کننده توانمند و آشنا به مشخصات سنگ آنتیک دارد. تأمین کننده ای که تجربه تهاتر انواع سنگ ساختمانی را داشته باشد. تأمین کننده سنگ تهاتری می تواند معدن دار و یا تاجر سنگ آنتیک باشد.

اما بهتر است در این بخش از گروه بین المللی آساک جهت تهیه و خرید سنگ تهاتری آنتیک و سنگهای دیگر ساختمانی استفاده نمود.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

شرکت توسعه عمران آساک سالها است که در بخش صنعت ساختمان فعالیت مستقیم دارد و بسیاری از پروژه های در دست اقدام و انجام شده را به صورت تهاتری برای کارفرما تهیه کرده است.

شرکت آساک طی توافقنامه ای با سازنده کلیه اقلام بنا را تهیه و خدمات پیمانکاری و مقاطعه کاری را در زمانبندی توافق شده تأمین می نماید.

تهاتر سنگ آنتیک ؛ امروزه در صنعت ساخت و ساز، مصالح ساختمانی زیادی مورد استفاده قرار می گیرد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و کاربرد های مختص خود را دارند. اما یکی از مصالح پرکابرد در این صنعت، سنگ های آنتیک ساختمانی می باشند. لازم به ذکر است که این سنگ ها از اجتماع یک الی چند کانی تشکیل شده اند و با توجه به نوع کانی اشان، کاربرد ها و ویژگی های متنوعی دارند. در این مقاله قصد داریم شما را با سنگ های ساختمانی و تهاتر سنگ آنتیک ساختمانی آشنا کنیم.سنگ آنتیک چیست؟

تهاتر سنگ آنتیک ؛ ممکن است در حین فرآیند استخراج از معدن و یا به طور طبیعی، سنگ هایی به نام تراورتن خرد و یا شکسته شوند. از کنار هم قرار گرفتن خرده سنگ های تراورتن با مواد چسبنده، سنگ های آنتیک ساخته می شود. که مهندسان و طراحان از این سنگ ها در کف پوش ها، محوطه سازی باغ ها ویلا ها، اماکن تفریحی و ….، نمای داخلی و بیرونی و …. استفاده می کنند.

به طور کلی سنگ های ساختمانی در انواع مختلفی وجود دارند که یکی از آن ها سنگ های آنتیک می باشند. سنگ های آنتیک جزء آن دسته از سنگ هایی است که در دکوراتیو بیشترین کاربرد را دارد. اما به طور کلی در سنگ ها آنتیک هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید
انواع سنگ های آنتیک

سنگ های آنتیک طبیعی

بسیاری از افراد گمان می کنند که سنگ های آنتیک طبیعی از کنار هم قرار گرفتن ضایعاتی از جمله تراکیت، گرانیت، دیوزیت، آنزریت و … به وجود می آید. اما این طرز تفکر کاملا نادرست است. چرا که این ضایعات سختی بالایی دارند، از این رو فرآیند برش و صیقل را با مشکل مواجه می کنند.

بنابراین لازم است بدانید که تنها ضایعات سنگ های تراورتن هستند که برای ساخت سنگ های آنتیک مناسب می باشند. چرا که این ضایعات سختی پایین اما در عین حال انعطاف پذیری بالایی دارند. در نتیجه فرآیند برش آسان تر خواهد شد. # تهاتر سنگ آنتیک

تهاتری سنگ آنتیک

سنگ های آنتیک مصنوعی

سنگ های مصنوعی برخلاف سنگ های طبیعی، نیازی به تخلخل برای چسباندن به ملات، ندارند. چرا که در زمان قالب گیری این سنگ ها، تجهیزاتی استفاده می شود تا از ریزش آن ها بعد از چسباندن، جلوگیری شود. در نتیجه می توان گفت که سنگ های آنتیک مصنوعی نسبت به سنگ های آنتیک طبیعی از مقاومت بالاتری برخوردار بوده و در سایز های مختلفی نیز ساخته می شوند. # تهاتر سنگ آنتیک

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید

انواع سنگ آنتیک براساس جنس

 • سنگ آنتیک تراورتن
 • سنگ آنتیک ماسه ایی
 • سنگ آنتیک مالون
 • سنگ آنتیک گرانیتی
 • سنگ آنتیک قیچی
سنگ آنتیک در چه مکان هایی استفاده می شود؟
 • نمای ساختمان
 • دیوارپوش بین کابینتی
 • دیوار آشپزخانه
 • فضای بالای شومینه
 • نمای محوطه حیاط منازل
 • تزئین دیوار پشت تلویزیون
 • طراحی فضای ویلاها و باغ
 • در دیوار دور ستون‌ ها
 • دیوار اماکن اداری و تجاری
 • نصب بین دیوارهای کابینت
 • و ……
جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
آشنایی با ویژگی های سنگ های آنتیک ساختمانی

از جمله ویژگی مهمی که سنگ های آنتیک ساختمانی باید از آن برخوردار باشند. مقاومت آن ها در برابر حرارت، تغییرات هوایی، سایش، آب، نفوذ مواد شیمیایی، تغییرات محیطی، یخ زدگی، رطوبت، فشار و …. می باشد.

 • یک سنگ آنتیک ساختمانی باید از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد.
 • سنگ های آنتیک ساختمانی باید دارای تنوع و رنگ بندی مختلفی باشند.
 • به دلیل امکان چسبندگی سنگ های آنتیک، می توان آن ها را بر روی هر دیواری نصب کرد. 
 • سنگ های آنتیک را می توان در صورت هر گونه آلودگی، به راحتی تمیز کرد.
 • سنگ های آنتیک از چگالی نسبتاً بالایی برخوردار هستند اما جالب است بدانید که نسبت به دیگر سنگ های طبیعی از وزن پایین تری برخوردار هستند. از این رو حمل این نوع سنگ ها آسان تر می باشد.
 • سنگ های آنتیک در برابر گرما مقاومت بالایی دارند. از این رو بیشتر طراحان از آن ها در ساخت فضای خارجی شومینه ها استفاده می کنند.
 • این سنگ ها را می توان در اکثر مکان ها از جمله دیوار ها، محیط های مرطوب، شومینه، حیاط، باغ، ویلا و …. نصب کرد.
 • سنگ های آنتیک نسبت به دیگر سنگ های ساختمانی، از انعطاف پذیری بالاتری برخودار هستند. # تهاتر سنگ آنتیک

تهاتری سنگ آنتیک

استفاده از سنگ های آنتیک ساختمانی چه معایبی را به همراه دارد؟

 • از سنگ های آنتیک نمی توان برای پوشش سقف استفاده نمود.
 • سنگ های آنتیک قابلیت رنگ پذیری ندارند.
 • از این سنگ ها نمی توان در فضا های قوسی شکل و منحنی دار استفاده نمود.
 • امکان تجمع حشرات در بین بند های سنگ آنتیک وجود دارد. # تهاتر سنگ آنتیک

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان ارشد فروش با شماره 09129531853 تماس بگیرید

 

تهاتر سنگ آنتیک مثل انواع سنگهای ساختمانی نیاز به تامین کننده توانمند و آشنا به مشخصات سنگ آنتیک دارد. تأمین کننده ای که تجربه تهاتر انواع سنگ ساختمانی را داشته باشد. تأمین کننده سنگ تهاتری می تواند معدن دار و یا تاجر سنگ آنتیک باشد.

اما بهتر است در این بخش از گروه بین المللی آساک جهت تهیه و خرید سنگ تهاتری آنتیک و سنگهای دیگر ساختمانی استفاده نمود.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید
شرکت توسعه عمران آساک سالها است که در بخش صنعت ساختمان فعالیت مستقیم دارد و بسیاری از پروژه های در دست اقدام و انجام شده را به صورت تهاتری برای کارفرما تهیه کرده است.

شرکت آساک طی توافقنامه ای با سازنده کلیه اقلام بنا را تهیه و خدمات پیمانکاری و مقاطعه کاری را در زمانبندی توافق شده تأمین می نماید.

تهاتر سنگ نما ؛ ممکن است با خواندن این عنوان، اولین سوالی که ذهن شما را مشغول کند، این باشد که تهاتر یعنی چه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که تهاتر به معامله ای گفته می شود که در آن دو کالا با یکدیگر به صورت مستقیم معامله شوند. یعنی ابزار اصلی در اینجور معاملات، کالا می باشد نه پول و یا سکه و …..

لازم به ذکر است که یکی از کالا هایی که در معامله تهاتری رایج می باشد، تهاتر مصالح ساختمانی به خصوص سنگ نمای ساختمان می باشد. حال سوال پیش می آید که چرا مصالح ساختمانی و یا سنگ نمای ساختمان؟ در پاسخ باید گفت که تهاتر سنگ نمای ساختمان از مزایای بسیاری برخوردار است که در ادامه به این مزایا اشاره خواهیم کرد.

 

 

آشنایی با مراحل تهاتر سنگ

در ابتدای تهاتر سنگ یا مصالح ساختمانی، باید قیمت را محاسبه کرد. بعد از آگاهی از قیمت، نوبت این است که قیمت کالایی که قصد پایا کردن آن را دارید، تعیین کنید. پس از آن باید قرار داد تهاتر بین طرفین معامله نوشته شود و در آخر با امضای دو طرف معامله، این تهاتر به پایان خواهد رسید.

 • مزایای تهاتر مصالح ساختمانی (تهاتر سنگ نما)
 • پروژه عدم کمبود نقدینگی و امکان تامین منابع مالی یک

یکی از مهم ترین مزایایی که می توان به تهاتر مصالح ساختمانی اشاره کرد این است که در صورت پایا کردن آن با کالایی همانند ملک، سازنده ساختمان می تواند بدون پرداخت وجه نقد بابت سنگ نما و یا دیگر مصالح ساختمانی، پروژه ساخت را شروع کند.

خروج از رکود و افزایش رونق اقتصادی

با تهاتر، دیگر فرد بابت تغییر قیمت ها در بازار دغدغه نخواهد داشت. در واقع تهاتر موجب خروج از رکود شده و به اقتصاد رونق می بخشد.

اگر نیاز به تهاتر مصالح و کالای ساختمانی دارید  اینجا کلیک کنید

امکان فروش آسان واحد های مسکونی یک پروژه (در صورت مبادله مصالح با ملک)

از مزیت های دیگر تهاتر مصالح ساختمانی می توان به این مورد اشاره کرد که سازنده می تواند وقت بیشتری را به پروژه اختصاص داده و دیگر درگیر فروش واحدهای ساختمانی نباشد.

تهاتر سنگ نما

صرفه جویی در وقت و هزینه

تهاتر جزء آن دسته از معاملاتی است که موجب صرفه جویی در وقت و هزینه افراد خواهد شد. همچنین لازم است بدانید که افزایش تقاضا و قدرت خرید از طرف خریداران، از دیگر مزایای این معاملات می باشد.

سنگ نما چیست؟

سنگ های به کار رفته در نمای بیرونی هر ساختمان را سنگ نمای ساختمان می گویند. انتخاب این نوع سنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که سنگ نمای ساختمان باید علاوه بر این که از زیبای خاصی برخوردار باشد، باید در برابر فاکتور های مختلف مقاوم بوده و بدون ترک و شکستگی نیز باشد.

به طور کلی طراحان و معماران برای طراحی سنگ نمای ساختمان به عوامل متعددی از جمله دوام، استحکام، مقاوم بودن در برابر سرما و گرما، باران، نور خورشید، آلودگی، رطوبت و … توجه می کنند. از این رو سنگ های مختلفی برای نمای ساختمان وجود دارد. از انواع این سنگ ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع سنگ نمای ساختمان

سنگ نما گرانیت

سنگ گرانیت نوعی از سنگ آذرین می باشد که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. از ویژگی های این سنگ می توان به سختی بالای گرانیت، عدم جذب آلودگی و … اشاره کرد. و اما از معایب سنگ های گرانیت می توان به امکان جداشدن سنگ به مرور زمان و وزن بالای آن اشاره کرد.

به طور کلی باید گفت که سنگ گرانیت سنگی است که از آن به ندرت در نما استفاده می کنند. اما لازم است بدانید که این سنگ برای مصارف داخلی ساختمان از جمله سرویس بهداشتی، پله ها و …. کاربرد دارد.

سنگ نما مرمریت

سنگ مرمریت سنگی است که هم در نمای داخلی و هم در نمای خارجی ساختمان کاربرد دارد. اما این سنگ به دلیل تخلخل کمی که دارد برای نمای خارجی کمتر استفاده شده و بیشتر در داخل ساختمان در مکان هایی از جمله راه و پله، کف ساختمان و … مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
سنگ نما مرمر

از گران ترین سنگ نمای ساختمان، سنگ نمای مرمر می باشد. به همین دلیل این سنگ در نمای ساختمان به ندرت استفاده می شود. از ویژگی های این سنگ می توان به خاصیت عبور نور، مقاومت بالا در برابر هوازدگی، باران و برف و … اشاره کرد.

تهاتر سنگ نما

سنگ نما تراورتن

سنگ تراورتن نوعی سنگ رسوبی است که بهترین گزینه برای سنگ نمای ساختمان محسوب می شود. این سنگ در انوع رنگ ها و شکل های مختلف یافت می شود و از ویژگی هایی از جمله استحکام بالا، دارای تخلخل و … است و به راحتی با استفاده از سیمان و بدون نیاز به اسکوپ به دیوار می چسبد.

نیاز به مشاوره با وکیل پیمانکاری و مشارکت در ساخت دارید اینجا کلیک کنید
عوامل تعیین کننده برای قیمت سنگ نما
 • درجه بندی و سطح کیفی سنگ
 • قیمت سنگ نما با توجه به نوع سنگ
 • قیمت سنگ نمای ساختمان با توجه به فرآوری
 • قیمت سنگ نما با توجه به معدن و خصوصیات سنگ
تهاتر نماسازی

همانطور که میدانید نمای ساختمان نقش بسیار مهم و کلیدی در زیبایی ظاهر آن برعهده دارد. علاوه بر آن تاثیر نماسازی در شکل دهی به مجموعه شهری را نیز نمیتوان نادیده گرفت. در این مقاله قصد بررسی نماسازی و تهاتر نماسازی ساختمان را داریم. چرا که انجام عملیات تهاتری در دنیای امروز و بازار مسکن بسیار رواج یافته است.

منظور از نماسازی چیست؟

در نگاه اول به یک ساختمان اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب میکند، نما و ظاهر آن است. نما به ظاهر بیرونی هر ساختمان گفته میشود که نقش بسیار تاثیر گذاری در زیبایی و جذابیت آن بر عهده دارد. طراحان و سازندگان، نمای ساختمان را بر اساس شرایط آب و هوایی، موقیعت جغرافیایی، تعداد طبقات ساختمان، سلیقه افراد و بودجه آن ها طراحی کرده و مصالح مورد نیاز را انتخاب میکنند.

علاوه بر آن نمای ساختمان میتواند به عنوان یک لایه محافظ در برابر عوامل بیرونی عمل کند. توجه کنید نماسازی در شکل گیری مناظر شهری نقش بسیار تاثیر گذاری دارد و از این رو میتوان به اهمیت نماسازی پی برد. در ادامه به بررسی بیشتر نماسازی میپردازیم.

تهاتر نماسازی

انواع نماهای ساختمان

همانطور که بیان کردیم در ساخت نماهای ساختمانی طبق شرایط اقلیمی و محیطی از مصالح متفاوتی استفاده میشود. در ادامه به بررسی انواع نماسازی ساختمان میپردازیم.

نمای آجری

یکی از نماهای پرطرفدار از زمان های قدیم تا کنون،  نمای آجری می باشد. همانطور که میدانید استفاده از آجر از زمان قدیم در بین مردم رواج داشته است. با توجه به انواع آجر های موجود در بازار طراحان و معماران میتوانند با توجه به سلیقه خود نمای زیبایی را طراحی و ایجاد کنند.

آجرهایی که در نمای ساختمان به کار میروند به دو شکل ساد و یا دکوراتیو در بازار موجود هستند که استفاده از هرکدام زیبایی خاصی به ساختمان میبخشد. از جمله آجرهای مورد استفاده در نماسازی میتوان به آجر نما طرح چوب، آجر دکوراسیون داخلی، لعابدار حصیری، آجرنسوز قرمز و … اشاره کرد. توجه کنید بر اساس ضوابط تعیین شده نماهای آجری را نمیتوان رنگ آمیزی کرد.

نمای کامپوزیت

نماهای کامپوزیت با استفاده از ورق های کامپوزیت آلمینیومی طراحی و اجرا میشوند. نماهای کامپوزیتی مزایای بسیاری دارند که از جمله آن میتوان به وزن سبک، تنوع رنگی بالا، قابلیت شستشو، مقاومت حرارتی، رطوبتی و صوتی و .. اشاره کرد. در دنیای امروز نماسازی بسیاری از ساختمان های مدرن با استفاده از ورق های کامپوزیت انجام میگیرد. چرا که بسیار زیبا می باشد اما امکان اجرای آن برای هم افراد فراهم نیست.

نمای سیمانی

نماهای سیمانی به نسبت نماهای آجری و به طور کل سایرنماها دارای هزینه کمتری می باشند. علاوه بر آن اجرای این نماها به آسانی و در زمان کم امکان پذیر است. در انجام نماسازی با استفاده سیمان از بهترین متریال و مواد و مصالح استفاده میشود تا کیفیت مورد نیاز برای سطح کار حفظ شود. از مزایای نمای سیمانی میتوان به مقاومت آن در برابر حرارت و آتش اشاره کرد و شستشوی آن نیز به آسانی امکان پذیر است. در اجرای نماهای سیمانی میتوان از سیمان های سفید یا رنگی استفاده کرد که دارای زیبایی های خاص خود هستند.

نمای سنگی

یکی از لوکس ترین نماهای مورد استفاده در ساختمان سازی را میتوان نماهای سنگی دانست که با استفاده از انواع سنگ های ساختمانی اجرا میگردد. توجه کنید قیمت سنگ نماها در برابر سایر نماهای ساختمانی بیشتر می باشد.در نماسازی میتوان از انواع سنگ نماهای رومی، سنگ مرمر، سنگ تراورتن و سنگ گرانیت استفاده کرد. نماهای سنگی دارای ماندگاری بالایی هستند و در برابر عوامل بیرونی مانند باد، باران، برف، نور خورشید و … مقاوم می باشند.  توجه کنید سنگی را که برای نمای ساختمان مورد استفاده قرار میدهید دارای دوام و استحکام بالایی باشد.

نمای شیشه ای

یکی از پر طرفدارترین نماهای موجود را میتوان نمای شیشه ای دانست که امروزه در بسیاری از ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … به چشم میخورد. نماهای شیشه به نام های شیشه کرتین و ال نیز معروف است . با استفاده از این نماها میتوان نور مورد نیاز فضا را فراهم کرد. یکی از دلایل جذابیت شیشه ها خاصیت بازتاب نور آن است. علاوه بر نقش که نماهای شیشه ای در زیبایی فضا بر عهده دارند میتوانند میزان نور و گرمای مورد نیاز فضا را نیز تامین نمایند. و ….

تهاتر نماسازی

تهاتر نماسازی

همانطور که بیان کردیم نمای ساختمان های نقش بسیار تاثیر گذاری در زیبایی ساختمان ها و فضای شهری بر عهده دارند. در دنیای امروز که با کمبود وجه نقد در بازار مسکن رو به رو هستیم پیمانکاران و معماران ساختمانی در تلاشند عملیات نماسازی را به صورت تهاتری انجام دهند. همانطور که میدانید به مبادله پایاپای دو کالا تهاتر میگویند.

در این معاملات از وجه نقد و سایر ابزار معاملاتی استفاده نمیشود. در تهاتر نماسازی پیمانکاران انجام عملیات نماسازی را به شرکت هایی میسپارند که حاضر به انجام معاملات تهاتری باشند. در این صورت در ازای انجام عملیات مورد نظر یک واحد ملک، آپارتمان و …. را واگذار میکنند. استفاده از این روش امروزه برای تهیه مواد و مصالح مورد نیاز در ساختمان سازی بسیار رواج یافته است.

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما