تهاتر اجرای سیم و کابل و کلیه اقلام برقی- تهاتر اجرای سیم و کابل

توسط0
763
تهاتر اجرای سیم و کابل و کلیه اقلام برقی- تهاتر اجرای سیم و کابل

تهاتر اجرای سیم و کابل

تهاتر و معاملات تهاتری موضوعی است که امروزه در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. چرا که با بکارگیری این روش میتوان بدون پرداخت وجه نقدی خدمات یا کالای مورد نیاز را دریافت کرد. تهاتر به معنی مبادله پایاپای است که مدت هاست در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. اما با این حال ممکن است بسیاری با آن آشنا نباشند. در ادامه به بیان توضیحات مختصری در این زمینه میپردازیم.

جهت عضویت در اینستاگرام توسعه عمران آساک کلیک کنید.

اینستاگرام

تهاتر به چه معناست؟

تهاتر در لغت به معنی معامله پایاپای، مساوات و برابر شدن می باشد. به طور کل به معاملاتی که در آن یک کالا یا خدمات در ازای کالا یا خدمات دیگر مبادله میشود، معاملات تهاتری نام دارد. در این معاملات از ابزار معاملاتی مانند پول، ارز، و .. استفاده نمیشود. معاملات تهاتری مزایای بسیاری دارد و در زمان هایی که با کمبود نقدینگی مواجه هستیم، بسیار کاربرد دارد. میتوان گفت آغاز معاملات تهاتری به تخصصی شدن فعالیت ها برمیگردد.

تهاتر اجرای سیم و کابل

امروزه یکی از بازارهای رایج در انجام معاملات تهاتری، صنعت ساخت و ساز می باشد. در این صنعت و به منظور تامین مالی مورد نیاز برای پروژه های ساخت و ساز یا جبران کمبود نقدینگی از تهاتر استفاده میشوند. همچنین استفاده از این روش در صنعت ساخت و ساز به صرفه جویی در مصرف هزینه کمک کرده و در فروش بیشتر واحدهای تجاری تاثیر گذار است.

سیم و کابل

سیم و کابل نیز از مصالح مورد نیاز و پرکاربرد در تمامی ساختمان های امروزی می باشد که لازم است، اجرا آن توسط افراد متخصص در این زمینه انجام گیرد. پیمانکاران در تلاشند انجام این عملیات را به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنند که حاضر به انجام معاملات تهاتری باشند به این ترتیب میتوانند در ازای انجام سیم کشی و کابل کشی کلی ساختمان مد نظر یک واحد آپارتمان، ملک و .. را واگذار کنند.

توضیحاتی در رابطه با سیم و کابل

همانطور که بی شک همه شما میدانید سیم و کابل یکی از لوازم و تجهیزات ضروری و پر مصرف در ساختمان سازی است. از این تجهیزات به منظور انتقال جریان برق به نواحی مختلف ساختمان استفاده میشود. به همین دلیل است که برای تهیه این تجهیزات و داشتن انتخاب مناسب لازم است شناخت و دانش کافی در رابطه با سیم و کابل های ساختمانی داشته باشید. در این مقاله سعی میکنیم به طور خلاصه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

سیم برق ساختمانی چیست؟

یکی از محصولات مهمی که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرد، سیم برق ساختمانی است. به دلیل اهمیت این تجهیزات در ساختمان سازی برخورداری آن ها از کیفیت بالا دارای اهمیت زیادی است. سیم های برق وظیفه انتقال جریان الکتریسیته به نقاط مختلف ساختمان را بر عهده دارند. بخش های اصلی تشکیل دهنده سیم عبارت است از: هادی، عایق، حفاظ، زره فلزی، روکش جدا کننده، پوشش میانی و روکش نهایی.

انواع سیم برق ساختمان

ابتدا بهتر است بدانید سیم برق ساختمانی در دو نوع سیم های انعطاف پذیر و  سیم های مفتولی تقسیم میشوند. که هر یک کاربردهای متفاوتی دارد و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. انواع سیم برق مورد استفاده در ساختمان سازی عبارت است از:

  1. سیم برق مفتولی
  2. سیم برق افشان
  3. سیم ارت

کابل ساختمانی چیست؟

کابل ساختمانی معمولا از کنار هم قرار گرفتن چند سیم تشکیل میشود که به کمک یک غلاف یا لایه عایقی پوشیده میشود. کابل ها به طور کل از دو قسمت هادی و عایق تشکیل شده است. کابل های مورد استفاده در ساختمان سازی نیز بر اساس نوع کاربردشان به دو نوع کابل مفتولی و کابل افشان تقسیم بندی می شوند.

تفاوت کابل مفتولی و کابل افشان

در بالا نیز بیان کردیم که کیفیت مناسب سیم و کابل های ساختمانی از اهمیت بسیاری برخوردار است. در انتخاب کابل مفتولی و کابل افشان نیز عوامل بسیاری تاثیر گذار است. از جمله این عوامل میتوان به کیفیت فلز، پلیمرهای مصرفی که نقش لایه های عایقی دارند  و …اشاره کرد. به طور کل تفاوت های کابل مفتولی و کابل افشان عبارت است از:

کابل های مفتولی یک کابل تک رشته ای می باشند در حالی که کابل های افشان، یک کابل چند رشته ای هستند.

کابل های مفتولی از قابلیت فرم پذیری مطلوبی برخوردار می باشند در حالی که فرم پذیری کابل های افشان بیشتر و بالاتر است.

مقاومت کابل های مفتولی به نسبت کابل های افشان بسیار کمتر و پایین تر می باشد.

در سیم کشی ساختمان استفاده از کابل های افشان به دلیل برخورداری از قدرت ولتاژ و مقاومت الکتریکی بالا به نسب کابل های مفتولی مناسب تر می باشد.

اجرای سیم و کابل

برای اجرای سیم کشی و کابل کشی ساختمان انجام مراحل متعددی که به روش های مختلف انجام میگیرد، مورد نیاز است. چرا که راه اندازی تمامی وسایل برقی از جمله لامپ، آنتن، کولر، یخچال، آسانسور، پله برقی و … نیازمند اجرا سیم کشی و کابل کشی های متعدد با انشعابات جدا گانه و مورد نیاز می باشند.

همانطور که بیان کردیم منظور از کابل قرار دادن چند رشته سیم به صورت دسته ای و پوشاندن آن با یک غلاف می باشد. توجه کنید عملیات سیم کشی و کابل کشی در ساختمان فرآیندی کاملا تخصصی می باشدکه باید به درستی و با رعایت استانداردها و قوانین انجام گیرد. همچنین رعایت اصول ایمنی نیز از ضروریات است. به همین دلیل توصیه میکنیم انجام این عملیات را به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنید.

سیم و کابل

انواع روش های اجرای سیم و کابل در ساختمان سازی کدام است؟

به طور کل مراحل اجرای سیم کشی و کابل کشی در ساختمان ها با استفاده از دو روش کلی انجام میشود. این روش ها عبارتند از :

  • سیم کشی روکار: این روش بعد از انجام مرحله نازک کاری در ساختمان اجرا میگردد.
  • سیم کشی توکار: مرحله سیم کشی توکار ساختمان ها باید قبل از انجام مرحله نازک کاری ساختمان اجرا و عملی شود. انجام سیم کشی توکار به روش های مختلفی مانند جعبه تقسیم، استفاده از قوطی کلید پریز و استفاده از تابلوی توزیع قابل اجرا می باشد.
سخن پایانی

در بالا نیز بیان کردیم سیم کشی و کابل کشی ساختمان باید با توجه به استانداردها و با رعایت اصول ایمنی انجام گیرد. به این منظور انجام این عملیات لازم است توسط متخصصین دارای دانش و تجربه کافی انجام گیرد. در نتیجه تحقیقات لازم در این زمینه را انجام دهید و سیم کشی و کابل کشی ساختمان خود را به افراد متخصص واگذار کنید.

 تهاتر سیم و کابل توسط تولید کننده و تامین کننده با توانایی مالی

خرید سیم و کابل تهاتری را بهتر است با تامین کنندگانی از لحاظ مالی دارای توانایی و قدرت تهاتر داشته باشند، ترجیحاً، تولید کننده باشند و یا تاجرانی باشند که از توانمندی مالی برخوردار باشند. همچنین قبلاً به تعداد زباد تهاتر کرده باشند تا بتوانید با آنان به راحتی و به سهولت تهاتر نمایید.

تهاتر-سیم-و-کابل

شایان ذکر است، تهاتر سیم و کابل یعنی مبادله واحد مسکونی یا تجاری یا اداری با محصولات تولیدی سیم و کابل؛ پس این تهاتر شامل اجرا نمی گردد. اجراء تهاتری سیم و کابل، کلید و پریز امری علمی و متفاوت می باشد.

تهاتر تابلو برق و اطفاء و اعلان حریق

کارشناسان ما پیشنهادی می نمایند که سازنده اگر کالایی را به صورت تهاتری تامین و تهیه نماید ترجیحاً تمام کالاهای مرتبط و پیرامن آن را نیز همراه آن تهاتر نماید. از این رو بهتر است اطفاء و اعلان حریق به همراه تابلو برق در سبد خرید تهاتری سیم و کابل و کلید و پریز و کلیه اقلام روشنایی و الکتریکال شما باشد.

جهت واگذاری بازاریابی و مهندسی فروش پروژه های خود اینجا کلیک کنید
اجرای سیم و کابل و کلید و پریز تهاتری

مبحث اجراء امری کاملاً متفاوت از فروش می باشد. در اجراء تاسیسات برقی نیاز به نیروی انسانی متخصص است. قطعاً هزینه های سربار و هزینه های اقامت نیروی فنی و متخصص در هر منطقه و استان و شهر متفاوت است. بعضاً برای پروژه های بزرگ که امر اجرای تاسیسات الکتریکال بسیار تخصصی می باشد شما ناگزیر به اعزام نیروی متخصص از مرکز استان و یا پایتخت هستید.

تهاتر-سیم-و-کابل

پیشنهاد می گردد که وقتی تهاتر سیم و کابل، کلید و پریز اساساً تأسیسات الکتریکال می نمایید. سیم و کابل، کلید و پریز و تابلو برق و اطفاء و اعلان حریق را نیز با هم تأمین و تهاتر نمایید؛ و چه بهتر اکه اجراء را نیز به همین تامین کنندگان بسپارید.

مدیریت منابع انسانی متخصص بسیار سخت و پیچیده می باشد و تولید کنندگان معمولاً با تیم های متخصص قرارداد برای اجرای تاسیسات الکتریکال پروژه های ساختمانی هستند.

جهت  ارتباط مستقیم با کارشناسان مهندسی با شماره 09129531853 در ارتباط باشید.

بنابراین، پیشنهاد می نماییم اجرای تاسیسات الکریکال شامل سیم و کابل و کلید و پریز را مطلقاً تفکیک نمایید. اما بهر حال، بعضاً پیش می آید که چاره ای جز تفکیک خرید سیم و کابل و کلید و پریز با اجراء نیست. در این صورت سعی می نمایید از مجریان محلی استفاده نمائید تا برای شما کم هزینه تر تمام شود.

گروه بین المللی توسعه عمران آساک مستقیماً یا توسط شرکت ها و گروه های طرف قرارداد خویش این توانایی را که سیم و کابل، کلید و پریز و اجرای آنها را تواماً انجام و با واحدهای پروژه شما تهاتر نماید.

تهاتر سیم و کابل و کلید و پریز و اطفاء و اعلان حریق و تابلو برق پریز بهتر است با هم  تامین تهاتری و اجرای تهاتری گردد.

54321
(1 vote. Average 5 of 5)
نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نام شما:*

وبسایت:

دیدگاه شما